MojAndroid

Zatiaľ, čo mnohí užívatelia smartfónov s operačným systémom Android čakajú na aktualizáciu svojho zariadenia na 4.2.1 Jelly Bean, spoločnosť Google v tichosti vypustila ďalšiu verziu. Podľa najnovších informácií, používatelia z Malajzie a z Brazílie hlásia, že v smartfónoch Google Nexus 4 je predinštalovaná nová verzia Android 4.2.2. Keďže Google doposiaľ nevydal prehlásenie o novej verzii, predpokladáme, že zmeny nebudú veľkého rozsahu. Pravdepodobne sa bude jednať len o opravu zistených chýb špecifických pre Nexus 4.

Vybrané krajiny dostali aktualizáciu Android 4.2.2 pre Nexus 4

Hovorí sa, že nová verzia Androidu 4.2.2. bola predinštalovaná až v tisícke zariadení, ktoré vyšli z fabriky v Brazílií a majú namierené k jednému z brazílskych mobilných operátorov. Ďalšie tvrdenia pochádzajú od malajzijského novinára, ktorý dostal 8GB Nexus 4 pre účely recenzie, s rovnakou verziou systému 4.2.2. Avšak, toto zariadenie nepochádzalo z ich krajiny, nakoľko v Malajzií sú dostupné len 16 GB modely.

Nezostáva nám nič iné, než počkať na oficiálne vyjadrenie spoločnosti Google. Aj keď nová verzia systému by určite potešila užívateľov smartfónu Nexus 4, niektorí by boli šťastnejší, keby sa vyriešila situácia s jeho malou dostupnosťou. Momentálne je v obchode Google Play stále nedostupný a LG údajne zastavil výrobu tohto zariadenia.

Zdroj: androidcommunity, phandroid

12.1.2013

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+