MojAndroid

Začiatkom mesiaca sme vás informovali o najnovšej aktualizácii systému Android s číselným označením 5.0.1, ktorú si šikovní používatelia mohli stiahnuť a nahrať do vybraných zariadení. Google však podľa informácií odvtedy zjednodušil celý proces a vydaním tzv. OTA aktualizácie, ktorá sa objavuje na smartfónoch Nexus 4, Nexus 6, Moto G GPe (Google Play Edition) a aktuálnom modeli tabletu Nexus 7. Aktualizácia sa podľa našich čitateľov dostáva do zariadení už aj na Slovensku.

Pre všetkých, ktorí OTA aktualizáciu zatiaľ nedostali a nechcú nahrávať nový firmvér a stratiť tak všetky dáta existuje možnosť nahrania OTA priamo z Googlu pomocou sideloadingu. Využiť pritom môžete náš návod, na ktorý odkazuje TIP na článok.

Náš tip
NÁVOD | Inštalácia Android 5.0 Lollipop na Nexus 5 a Nexus 7

OTA aktualizácie na stiahnutie: 

Ak ste aktualizáciu už dostali do svojich zariadení, dajte nám vedieť v komentároch.

Zdroj: phandroid

Android Aktualizácie
Chceš získať najnovšie info o aktualizácii pre tvoj Android? Zadaj názov zariadenia a zadarmo ti pošleme nový článok priamo na email.
Nenašlo sa žiadne zariadenie. Skúste zmeniť vyhľadávaný výraz.
11.12.2014

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+