MojAndroid

Spoločnosť Google sprístupňuje pre majiteľov posledných Nexus zariadení menšiu aktualizáciu, ktorá by mala opraviť rôzne drobné chyby a nedostatky. Týkať sa to bude smartfónov Nexus 4, Nexus 5 a Nexus 6, ale aj tabletov Nexus 9 a Nexus 7 2013. Aktualizácia je postavená na systéme Android 5.1.1 Lollipop a nesie označenie verzie LMY48M. Nenájdete tu ale takmer žiadne viditeľné zmeny, keďže novinky sú ukryté pod povrchom.

Aktualizácia je súčasťou novej stratégie spoločnosti Google. Tá nezniesla často sa vyskytujúce informácie o bezpečnostných chybách, ktoré treba ihneď opraviť. Preto prišla s programom pravidelných mesačných aktualizácií pre svoje zariadenia. Aj keď tieto aktualizácie väčšinou neprinesú množstvo viditeľných zmien, vždy budú obsahovať systém s opravenými bezpečnostnými chybami. Google tak nebude čakať na viac noviniek, ktoré doteraz zvykol zahrnúť do jednej aktualizácie, ale takto postupne bude aktualizovať svoje zariadenia, aby bola dosiahnutá čo najvyššia úroveň bezpečnosti.

Aktualizácia by mala byť pre spomínané zariadenia dostupná už dnes, prípadne v najbližších dňoch. Dajte nám v diskusii vedieť, či ste už dostali upozornenie o aktualizácií a prípadne sa podeľte o novinky, ktoré ste v novej verzii systému spozorovali.

Zdroj: T-Mobile via Android and Me

Android Aktualizácie
Chceš získať najnovšie info o aktualizácii pre tvoj Android? Zadaj názov zariadenia a zadarmo ti pošleme nový článok priamo na email.
Nenašlo sa žiadne zariadenie. Skúste zmeniť vyhľadávaný výraz.
10.9.2015

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+