MojAndroid

Používatelia operačného systému Android môžu využívať niekoľko mobilných prehliadačov vrátane Chrome, Firefox, Dolphin alebo Opera. Je to už nejaký čas, čo sa naposledy objavil v obchode Google Play nový hráč, no vývojársky tím populárneho Go Launchera sa rozhodol vydať aj týmto smerom a predstavil nový internetový prehliadač s názvom Next Browser.

Next Browser Android

Domovská obrazovka prehliadača je zložená z troch panelov, medzi ktorými prepínate dotykovými gestami vľavo(najnavštevovanejšie stránky) alebo vpravo (najnovšie správy zo sveta). Vyhľadávanie v URL bare ponúkne pri písaní predikcie písaných slov v malých bublinách, ako aj stránky, ktoré hľadáte. K otvorených záložkám (tabs) pristupujete rýchlo pomocou dotykového gesta zľava do prava a k dodatočným rozšíreniam (extensions) opačným gestom sprava do ľava. Rozšírenia sa inštalujú osobitne z obchodu Google Play a v tejto chvíli sú dostupné len pluginy pre Facebook, Evernote a Pocket. V paneli rozšírení sa v spodnej časti taktiež nachádzajú tlačidlá pre uloženie stránky do obľúbených, Home tlačidlo ako aj rýchle prepínanie medi záložkami.

Next Browser Next Browser Next Browser

Nastavenia poskytujú pomerne rozsiahle možnosti úprav, ako napríklad predvolený vyhľadávač, nastavenia súkromia, synchronizácie bookmarkov, no najväčším favoritom je možnosť zvoliť si umiestnenie pre sťahované súbory. Next Browser obsahuje aj hlasové vyhľadávanie. Čo nás však zamrzilo je absencia fullscreen prehliadania, ktorá by ponúkla  viac miesta na prezeranie webu.

Next Browser Next Browser Next Browser

Next Browser je akási zmes všetkých známych prehliadačov mobilného internetu. Čítačku správ poznáme napríklad z Opery, najnavštevovanejšie stránky z Chrome a rozšírenia z Doplhin. Počas testovania na Galaxy Note II sa prehliadač javil ako rýchly a stabilný a používateľské prostredie sa nám zdalo príjemné. Nastavili sme si ho zatiaľ ako predvolený prehliadač a budeme ho aj naďalej testovať. Ak sa rozhodnete Next Browser vyskúšať, stačí kliknúť na nižšie uvedený widget, ktorý vás zavedie do obchodu Google Play. Nižšie nájdete aj prezentačné video.

Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma

 

24.5.2013

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+