MojAndroid

Zdá sa, že sme sa dostali na pokraj naozaj cenovej revolúcie v oblasti smartfónov a vietor vanie práve z Číny. Rôzni výrobcovia smartfónov, ktorých poznáme aj z našich končím ako Huawei, ZTE, OPPO alebo Xiao nás doslova zaplavujú novými zariadeniami, ktoré majú pomerne vysoký výkon a kvalitný hardvér za prijateľné ceny. K zoznamu lacných výrobcov kvalitných zariadení si najnovšie môžeme pridať ďalšieho v podobe značky Newman.

Newman patrí k menej známym výrobcom aj na čínskom trhu, no zariadenie a jeho cena, ktoré tento výrobca prináša na trh môžu mnohým doslova vyraziť dych. Označenie smartfónu je Newman N2 a je to štvorjadrový smartfón s Exynos 4412 procesorom s taktovaním 1,5 GHz. Displej zariadenia má 4,7 palca s rozlíšením 720p, teda 1280 x 720 bodov. Dodávaný je s 1 GB RAM a upúta najmä svojím fotoaparátom na zadnej strane s rozlíšením 13 megapixlov. Predný fotoaparát má 2 megapixle. Vnútorná pamäť je 8 GB a batéria má kapacitu 2500 mAh. Operačným systémom je Android 4.0 Ice Cream Sandwich.

 

Dizajn zariadenia nie je zatiaľ konečný a stále sa na ňom pracuje, takže môžeme len hádať, ktorý z dvoch návrhov na obrázku bude reálny. Slabinou je menšia vnútorná pamäť, no predpokladá sa, že smartfón dostane aj podporu microSD kariet a v neskoršom období aj aktualizáciu Android 4.1 Jelly Bean. Nakoniec cena, ktorá pri týchto parametroch pravdepodobne naozaj nemá konkurenciu. Po prepočte by sa mala pohybovať na úrovni neuveriteľných 183 €!

Zdroj, foto: Unwired View, CNMO

18.10.2012

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+