MojAndroid

Mobilných hier s futbalovou tématikou nie je v obchode Google Play práve málo. Nájdeme tu klasické simulátory futbalu ako FIFA alebo Pro Soccer Revolution, rôzne tzv fantasy aplikácie (kde si hráč za budget poskladá zostavu zo skutočných hráčov a zbiera body za to ako sa im darí v skutočných zápasoch) a samozrejme hry, kde manažujete celý klub. A práve k posledným menovaným teraz pribudla novinka New Star Soccer Manager.

Po spustení hry vás čaká výber klubu a zadanie vášho mena ako manažéra. Nasleduje dlhý a pre väčšinu ľudí asi aj otravný tutorial, ktorý vás vedie v začiatkoch hry za ručičku a vysvetlí všetky aspekty hry. Následne sa môžete slobodne chopiť manažovania vášho klubu. Vyberáte hráčov,  zostavu, manažment tímu, rôznych fyzioterapeutov a iné dôležité pozície. Vašou úlohou je postupom v hre za získané prostriedky rozširovať zázemie klubu, stavať tréningové ihriska a iné stavebné časti potrebné chod úspešného klubu.

Samotné futbalové zápasy prebiehajú v dvoch fázach. Prvá je textová forma, kde sledujete zápas ako text s príslušnou minutážou a pokiaľ sa v zápase objaví zásadná situácia, tak sa presuniete do druhej fázy priamo na ihrisko. V nej už priamo ovládate svojich hráčov z vtačej perspektívy a môžete priamo ovplyvniť výsledok zápasu. Hra peknú grafiku a domyslené ovládanie. Jediným mínusom hry absencia skutočných názvov klubov a hráčov, pretože licenčné poplatky na ich používanie by pre malé herné štúdio boli pridrahé. Hra je zdarma, ale obsahuje reklamy aj in-app platby.

Verzia: 0.9.3
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: 0.9.3
Aktuálna cena: Zdarma
10.9.2018
Zdroj: AndroidAuthority

+