MojAndroid

Po prečítaní tohto článku možno nabudúce dvakrát zvážite, či stojí za to spraviť si “selfie” na potenciálne nebezpečných miestach, či dokonca blízko nebezpečného objektu, alebo zvieraťa. Nový výskum na indickej univerzite, ktorá sa zaoberá medicínou, zisťuje, že ročne zomiera niekoľko ľudí úplne zbytočným a hlúpym spôsobom. Jedná sa o ľudí, ktorí sa pokúšali spraviť si fotku napríklad niekde vo výške či vo vode. V najhorších prípadoch ľudia umreli kvôli tomu, že sa snažili vyfotografovať v strede rušnej cesty či koľajníc a tieto pokusy skončili najhorším možným záverom.

Zbytočné úmrtia?

Štúdia hovorí, že v období medzi októbrom 2011 a novembrom 2017 bolo celkovo zaznamenaných 259 smrtí v 137 samostatných prípadoch, kde sa ľudia pokúšali spraviť si “dokonalú selfie”. Tieto čísla však pochádzajú čisto len zo zdrojoch v anglickom jazyku. Najviac ľudí sa rozhodlo obetovať svoj život pre fotku hlboko pod vodnou hladinou, na druhom mieste sa nachádzajú prípady kolízie človeka s dopravným prostriedkom (najčastejšie vlakom), na treťom mieste sú zas osoby, ktoré pri fotení spadli z obrovských výšok. V najabsurdnejších prípadoch došlo k uhoreniu samotnej osoby. V sedemnástich prípadoch sa jednalo o osoby, ktoré sú staršie ako 40 rokov. V drvivej väčšine incidentov však išlo o mladých ľudí, ktorí mali od 10 do 29 rokov.

Tabuľka, ukazujúca druhy úmrtí počas robenia “selfiečok”

 

Ak si nabudúce budete chcieť spraviť fotku, ako napríklad stojíte na kraji útesu, alebo si budete chcieť zvečniť moment, ako ste v lese stretli medveďa, dvakrát si rozmyslite, či to bude naozaj stáť za to, a či pri najhoršom úplne neriskujete svoj život kvôli jednej fotke.

6.10.2018
Zdroj: gizmodo

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+