MojAndroid

Skoro každý používateľ Android zariadenia pozná tú situáciu, kedy sa mu vybíja batéria na jeho obľúbenom telefóne či tablete a on nemá po ruke nabíjačku ani pripojenie k elektrickej sieti. Častokrát sa takáto situácia stáva hlavne pri športe, keď máte zapnutú niektorú zo športových aplikácií, ktorá vám síce perfektne pri športe pomáha, no vybíja batériu vášho miláčika. Pokiaľ chodíte často na bicykli, tento problém vám raz a navždy vyrieši revolučná nabíjačka EcoXPower, ktorá na princípe pohybového generátora dodá vášmu smartfónu či tabletu šťavu počas toho, ako točíte kolesom na vašom bicykli. A dokonca vám aj posvieti v tme!

EcoXPower je ekologická nabíjačka, ktorá sa umiestňuje priamo na os (zvyčajne) predného kolesa a na báze generátora dodáva cez USB kábel energiu smartfónu, ktorý má svoje miesto vo vodeodolnom púzdre na riaditkách. Púzdro chráni smartfón pred špinou a pádom, a pritom vďaka priezračnej prednej strane umožňuje jeho plnohodnotné ovládanie počas jazdy. Nabíjačka EcoXPower podporuje hneď niekoľko typov zariadení, medzi nimi samozrejme aj Android zariadenia s microUSB slotom pre nabíjanie. Zoznam podporovaných zariadení je naozaj dlhý a obmedzený je len na to, že zariadeniu musí stačiť na nabíjanie 5V napätie.

  

Z ekologickej nabíjačky EcoXPower však vedú dva káble. Druhý má vývod takisto na riaditkách a ovláda osvetlenie. Priamo na nabíjačke sa nachádzajú predné a zadné svetlá, aby vás popri jazde bicyklom v noci videli aj okoloidúci účastníci premávky a aby ste si mohli na cestu aj posvietiť. EcoXPower tak nie je len nabíjačkou, ale aj náhradou za časť vašej povinnej výbavy.

Cena tejto zaujímavej nabíjačky sa pohybuje na hranici 100 USD, v prepočte približne 80 EUR, čo nemusí byť až taká drahá investícia, pokiaľ na bicykli strávite množstvo času. Takisto táto nabíjačka môže byť aj zdraviu prospešná, pokiaľ ste na dovolenke v horách, kde nie je prívod elektrickej energie a vy si chcete nabiť GPS, aby ste mohli pokračovať v ceste. Jednoducho sadnete na bicykel a prejdete 20 km, kým sa vaše GPS nabije. Tak či onak, ekologická nabíjačka EcoXPower je veľmi zaujímavým projektom, ktorý si zaslúži vašu pozornosť. Ak vás zaujala a chceli by ste si ju kúpiť, navštívte oficiálne stránky výrobcu, kde okrem iného nájdete aj podrobnejšie informácie o tomto produkte.

Zdroj: SlashGear

25.8.2012

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+