MojAndroid
Netflix testuje veľký redizajn svojej domovskej stránky v aplikácii pre TV. Nový vzhľad nahrádza statické dlaždice so seriálmi a filmami, ktoré chcete sledovať, boxmi, ktoré sa rozširujú, keď na ne pristane váš diaľkový ovládač, informuje TheVerge.

V súčasnosti domovská stránka zobrazuje trailer a ďalšie informácie o titule v hornej časti rozhrania. Nový dizajn to však mení, pretože všetky informácie, ktoré hľadáte, sú oveľa prehľadnejšie na vašej obrazovke. Keď ostanete na jednom mieste dostatočne dlho, aplikácia vám začne automaticky prehrávať krátke náhľady filmu, a to priamo v dlaždici.

Pod boxom nájdete všetky informácie o titule, vrátane roku vydania, počtu epizód a žánru. Vaše oči už nebudú musieť smerovať na vrchnú časť apky, aby ste si mohli pozrieť trailer.

„Často vidíme, ako používatelia vykonávajú akúsi gymnastiku so svojimi očami, keď ešte len skenujú domovskú stránku. Naozaj sme chceli, aby členovia jednoduchšie zistili, či je titul pre nich vhodný.“

Pat Flemming, senior riaditeľ produktu Netflixu

Netflix mení aj ďalšie aspekty svojho vzhľadu. Nové menu odstráni ponuku, ktorá sa vysúva z ľavej strany domovskej stránky, a nahradí ju elegantnejším výberom možností v hornej časti obrazovky. Po novom tu nájdeme vyhľadávanie, domov, seriály, filmy a Môj Netflix. Našťastie nebudete musieť rolovať úplne nahor, aby ste sa dostali do nového menu. Stačiť má stlačenie tlačidla “späť” na diaľkovom ovládači.

Viacero nových zmien

Nové menu tiež zjednodušuje niektoré z možností, ktoré boli predtým dostupné v ľavom menu, vrátane kariet: Kategórie, Nové a populárne a Môj zoznam. Pridáva navyše kartu Môj Netflix, ktorá bola prvýkrát uvedená v mobilnej aplikácii minulý rok a ponúka odporúčania obsahu a rýchly prístup k titulom, ktoré ste nedávno sledovali alebo si uložili. Kategórie sú stále prístupné z karty vyhľadávania.

netflix
Zmena dizajnu | Zdroj: Netflix

Všetky kroky sú smerované k tomu, aby mal divák plnohodnotný a ničím nerušený zážitok. Nový dizajn navyše vyzerá modernejšie a vzdušnejšie, čo dokážu oceniť všetky generácie používateľov. Okrem dizajnových zmien sa používatelia môžu tešiť aj na nové projekty, ako napríklad pridanie živého sledovanie boxerského zápasu medzi Jake-om Paulom a Mike-om Tysonom.

Náš tip
Oppo počas tohto roka prinesie generatívnu AI pre všetky série smartfónov
7.6.2024

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+