MojAndroid

Netflix je v súčasnosti najznámejšou a najúspešnejšou službou pre streamovanie filmov a seriálov. Veľa spoločností sa už ale začína obzerať aj po možnosti streamovať herné tituly. Ako z posledných správ vyplýva, ani Netflix nebude chcieť stáť pozadu. Tento úmysel už potvrdil aj serveru Techradar. Podľa zákulisných informácií malo dôjsť k dohode medzi Netflixom a spoločnosťou Telltale Games, ktorej výsledkom bude streamovanie hry Minecraft: Story Mode pomocou tejto platformy. Hráč tak bude sedieť pred televízorom a hru bude ovládať pomocou ovládača.

Náš tip
Dokáže sa služba Otta stať slovenským Netflixom?

Netflix následne na základe pokynov z ovládača pošle obraz hry ako klasický video súbor. Nečakajte ale náročné herné tituly, skôr jednoduché interaktívne hry ako adventúry s nejakou tou jednoduchou medzihrou. I známe hry z iných platforiem budú vo väčšine prípadov osekané o dosť funkcií, aby sa mohli jednoducho hrať pomocou bežného televízneho ovládača. Telltale Games už na podobnom projekte spolupracujú s Amazonom a na jeho Fire TV môžu bežať hry ako Minecraft: Story Mode, The Walking Dead, The Wolf Among Us a Marvel’s Guardians of the Galaxy.

Náš tip
Slovenské titulky na Netflixe sú minulosťou. Nové už nepribudnú
15.6.2018
Zdroj: cordcutters

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+