MojAndroid

Populárna služba Netflix testuje na vzorke používateľov (celosvetovo) novú funkciu. Medzi jednotlivými epizódami nájdete odporúčané videá na obsah, ktorý by vás podľa algoritmov Netflixu mohol zaujímať. Toto video “promo” na vybrané relácie však bude možné preskočiť podobne, ako to v súčasnosti funguje napríklad v prípade reklám v rámci štandardnej verzie aplikácie YouTube.

“Testujeme, či odporúčania medzi jednotlivými epizódami pomáhajú našim členom o čosi rýchlejšie nájsť obsah, ktorý sa im bude páčiť.” – hovorí vyjadrenie zo strany Netflixu.

Netflix | Video “promo” medzi epizódami

Niektorí používatelia, ktorých nové testovanie zasiahlo, sa však sťažovali prostredníctvom služieb Reddit a Twitter na to, že tieto odporúčané videá nebolo možné na ich zariadeniach preskočiť. Bolo tak nutné pozrieť si všetky takto odporúčané ukážky. Zástupcovia služby Netflix uviedli pre portál TheVerge, že tieto ukážky má byť možné preskočiť, a tiež to, že ide o dočasnú funkciu v rámci aplikácie.

Ďalší kontroverzný test sa vzťahoval na detské publikum a detské relácie. Za ich vyhľadanie a sledovanie bolo možné získať odznaky a odmeny, pričom tento test sa nestretol s pochopením medzi rodičmi a bol zrušený. Avšak prvok, ktorý prehráva “trailer” zábery hneď po prihlásení na domovskej stránke ostáva, a to aj napriek pomerne veľkej nespokojnosti zo strany sledovateľov.

Sledujete službu Netflix? Obťažovali by vás odporúčania zo strany Netflixu medzi jednotlivými epizódami? Vaše otázky a postrehy nám môžete napísať do diskusie pod článkom.

Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma

Ďalšie články k téme:

Náš tip
Smart Downloads: Nová funkcia Netflixu zatiaľ len pre Android
Náš tip
Netflix čoskoro zaradí do svojej ponuky aj hry
19.8.2018
Zdroj: theverge.com

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+