MojAndroid

Spoločnosti Netflix sa v posledných rokoch mimoriadne darí a počet predplatiteľov neustále rastie. Aktuálne využíva služby Netflixu celosvetovo až 125 miliónov predplatiteľov. Multimediálny obsah môžete sledovať nielen z pohodlia domova, ale aj na svojom smartfóne či tablete. Zoznam zariadení, ktoré podporujú HD obsah je pomerne rozsiahly, avšak zoznam zariadení s podporou HDR je stále veľmi skromný. Našťastie sa neustále rozrastá a s poslednou aktualizáciou prichádza aj podpora 3 ďalších smartfónov.

Zariadenia s podporou HDR

Vôbec prvým smartfónom s displejom podporujúcim zobrazenie HDR obsahu bol Samsung Galaxy Note 7. Dieru do sveta tu však spravil až LG G6. Onedlho po jeho predstavení to využil aj Netflix. LG G6 bol prvým smartfónom, na ktorom ste si mohli vychutnať HDR obsah od Netflixu. Za krátko sa na trhu začali objavovať ďalšie a ďalšie zariadenia s podporou HDR a Netflix na to patrične reaguje. Zoznam sa postupne rozrastá a posledná aktualizácia (6.3.0 build 27716) pridáva podporu pre ďalšie 3 smartfóny.

Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma

Prvú dekádu tak uzatvárajú Sony Xperia XZ2, Huawei Mate 10 Pro a Huawei P20. Pri pohľade na novo podporované smartfóny sa možno pýtate: „Prečo na zozname chýba Huawei P20 Pro alebo Huawei Mate 10?“ Nuž na túto otázku nie je jednoduché odpovedať, pretože Netflix sa k podpore ďalších smartfónov oficiálne nevyjadril. Veríme však, že spolu s ďalšou aktualizáciou pribudnú na zozname aj ďalšie kúsky. Kompletný zoznam smartfónov s podporou HDR obsahu je nasledovný:

  • Huawei Mate 10 Pro,
  • Huawei P20,
  • LG G6,
  • LG V30,
  • Razer Phone,
  • Samsung Galaxy Note 8,
  • Samsung Galaxy S9,
  • Sony Xperia XZ Premium,
  • Sony Xperia XZ1,
  • Sony Xperia XZ2.

Zaujímavé je, že LG G6 ako jediné podporuje Dolby Vision, ostatné smartfóny využívajú HDR10. Okrem smartfónov je na zozname aj jeden tablet, konkrétne Samsung Galaxy Tab S3.

Náš tip
Video služby formou predplatného zažívajú boom. Nahradia TV v domácnosti?

Ako na to?

A ak si chcete vychutnať HDR obsah od Netflixu, majte na pamäti, že si musíte predplatiť prémiový balík služieb s podporou Ultra HD. Služby Netflixu sú rozdelené do troch balíkov. Všetky tri balíky vám umožňujú sledovať Netflix na akomkoľvek zariadení, pričom máte k dispozícii kompletnú knižnicu filmov a seriálov. Rozdiely sú v maximálnom rozlíšení streamovaného videa a v počte zariadení, na ktorých môžete simultánne sledovať seriály alebo film.

Basic Standard Premium
Obsah v HD rozlíšení Nie Áno Áno
Obsah v UHD rozlíšení Nie Nie Áno
Simultánne sledovanie 1 zariadenie 2 zariadenia 4 zariadenia
Mesačný poplatok 7,99 € 9,99 € 11,99 €

Využívate niektorý z balíkov Netflixu alebo sa spoliehate na “overenú klasiku” v podobe bežných TV programov?

18.5.2018
Zdroj: Netflix via Pocketnow

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+