MojAndroid

Počet mobilných aplikácií, ktoré už prekonali v obchode Google Play míľnik miliardy stiahnutí, je stále veľmi malý. A keď odrátame tie od spoločnosti Google, tak ešte menší. Teraz sa k ním ale podľa portálu GSMarena  pridala oficiálna aplikácia služby Netflix.

Netflix vs konkurencia

Viac ako 5 miliárd stiahnutí má v Google Play len 12 aplikácií a len dve z nich (Facebook, WhatsApp) nepatria Googlu. Viac ako miliardu stiahnutí dosiahlo doteraz iba 30 mobilných aplikácií a teraz sa k ním pridáva aj populárny Netflix. Ide o prvú internetovú televíziu, ktorej sa to podarilo.

Konkurenčný Amazon Prime má zatiaľ medzi 100 až 500 miliónmi stiahnutiami. Služba Hulu sa ešte len blíži k 100 miliónom stiahnutí. A HBO Go len nedávno prekonal 5 miliónovú hranicu. Veľkým hráčom by časom mohla byť služba Disney+, ktorá má momentálne 10 miliónov stiahnutí. Bohužiaľ nie je dostupná na väčšine trhov vrátane toho slovenského.

Služba Youtube, ktorej aplikácia má v Google Play 5 miliárd stiahnutí, nie je štandardnou internetovou televíziou. Do priamej konkurencie sa tak momentálne nepočíta. Netflixu výrazne pomohla aj epidémia koronovírusu Covid-19. Počas karantény, ktorú ľudia trávili doma, sa zvýšil počet predplatiteľov služby a následne aj jej zisky. Navyše to bola prvá internetová televízia, ktorá počas karantény znížila kvalitu streamovania, čím sa znížili nároky na prenos dát.

Aj vy môžete patriť k používateľom Netflixu

Pokiaľ ešte nepatríte k ľudom, ktorí pomohli Netflixu s dosiahnutím rekordu, tak stále môžete byť. Netflix umožňuje bezplatne mesačne vyskúšanie služby a samí si tak môžete overiť, či pre vás má zmysel. Okrem originálnej vysokorozpočtovej produkcie Netflixu nájdete v ponuke filmov alebo seriálov aj české a slovenské.

Navyše má množstvo zahraničných titulov české alebo slovenské titulky. Sledovať ich môžete na smartfóne, tablete, laptope alebo smart televízii a to dokonca aj offline. Cena predplatného sa pohybuje od 7,99 eur do 11,99 eur podľa kvality obrazu.

The app was not found in the store. :-(
1.8.2020

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+