MojAndroid

Aplikácia Netflix je od najnovšej verzie nekompatibilná s mnohými Android smartfónmi s ROOT-om. Nie je to náhoda, ale účelné opatrenie zo strany vývojárov. Dobrou správou je, že ak aj máte na svojom zariadení ROOT a Netflix už máte nainštalovaný, bude vám naďalej fungovať. Akurát ho už nenájdete v obchode Play.

Náš tip
Netflix vo verzii 5.0 už čoskoro poskytne HDR a Dolby Vision obsah

Máte ROOT – máte smolu

Tých dobrých správ je ale ešte o čosi viac. V tomto momente totiž mnohí používatelia zariadení s ROOT-om hlásia, že aplikáciu stále vidia v obchode Play. Tá je neviditeľná iba pre zariadenia, ktoré nie sú podpísané spoločnosťou Google. Tá totiž zaručuje integritu balíčka Widevine DRM, na ktorom je aplikácia Netflix závislá. Pre zaručenie plného pohodlia používateľov sa tak vývojári rozhodli, že ak sa používatelia rozhodnú so svojim zariadením manipulovať, radšej im aplikáciu oficiálnou cestou nesprístupnia.

Aplikácia zatiaľ fungovať bude

Je ale možné, že v blízkej budúcnosti sa stane aplikácia na zariadeniach s ROOT-om úplne nefunčkčná, čo určite mnohých používateľov nepoteší. Šikovní používatelia si ale ešte nejaký čas určite nájdu cestu, ako aplikáciu nainštalovať na ich zariadenie aj v prípade, že ju nenájdu v obchode Play.

Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma

Zdroj: Android Police via Android Authority

16.5.2017

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+