MojAndroid

Tento rok sa HDR rozšírilo aj na smartfóny a zákazníci majú na výber hneď z dvoch zariadení, ktoré túto technológiu podporujú. Napriek tomu, že LG G6 a Samsung Galaxy S8 podporujú HDR, akosi sa pozabudlo na dostupný obsah. To sa ale má v blízkej dobe zmeniť.

Prvou službou, ktorá prinesie HDR obsah na smartfóny, by mal byť Netflix. Ich stránka podpory tvrdí, že by sme sa mali dočkať už “čoskoro”. Táto novinka by mala prísť v ďalšej verzii s číslom 5.0 a jediným podporovaným zariadením bude zatiaľ LG G6. Majitelia Galaxy S8 si musia ešte chvíľu počkať.

Náš tip
Netflix je najlepšie zarábajúcou mobilnou aplikáciou na svete

Čo sa týka služby od Amazon, tak jediným zariadením, ktoré oficiálne podporuje HDR, je Samsung Galaxy Note 7. Podľa stránky podpory je Galaxy Note 7 dokonca jediným Android zariadením, ktoré má HD podporu. Ostatné smartfóny zobrazujú len SD videá. Videá vo vysokej kvalite si síce môžete pozrieť už aj na Galaxy S8, ale stále tu nenájdete žiadny HDR obsah. Problémom ani nie je nedostatok HDR obsahu, skutočným zádrhelom je, že obsah nie je dostupný na mobilných zariadeniach.

Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma

Zdroj: GSMArena

8.5.2017

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+