MojAndroid

Služba Netflix je na Slovensku dostupná už nejaký čas a hoci množstvo slovenského obsahu je tu minimálne, populárna streamovacia platforma si našla mnohých fanúšikov aj u nás. Účet na Netflixe má oproti iným internetovým službám pre hackerov jeden veľký bonus – je potrebné si zaň platiť. Aj preto by ste pri jeho zabezpečení mali byť ostražitejší ako pri iných internetových účtoch. Viacerí slovenskí používatelia teraz doplatili na svoju nedbanlivosť, resp. šikovnosť hackerov.

Viaceré napadnuté účty

Neoficiálna česko-slovenská fanúšikovská stránka na Facebooku hlási viaceré prípady napadnutých účtov, s ktorými sa ich majitelia už museli rozlúčiť. Scenár napadnutia je často veľmi podobný – používatelia dostanú informáciu o tom, že sa im do účtu prihlásil niekto zo vzdialenej, často exotickej krajiny. Šikovní hackeri potom zmenia heslo od účtu a už sa k nemu viac nedostanete.

!!!POZOR!!! Stala sa nepríjemná vec, pár užívateľov mi dnes písalo že majú hacknutý účet. Že sa im prihlásil niekto z…

Zveřejnil(a) Netflix SK/CZ dne Čtvrtek 23. srpen 2018

Aj hacknutý účet sa dá získať späť, lepšia je ale prevencia

Ak už sa podobný prípad stal aj vám, viacerí používatelia hlásia, že situáciu vyriešili prostredníctvom live chatovej podpory priamo na stránkach služby, prípadne požiadali o obnovenie hesla cez e-mail a takto zamedzili prístup útočníkovi. Najlepšou obranou je ale prevencia – preto vo svojom účte pre istotu zadajte aj vaše telefónne číslo a v prípade podozrivej aktivity by vám mala prísť SMS určená na potvrdenie tohto prihlásenia. Tento krok vám pomôže lepšie zabezpečiť váš účet pred šíriacou sa hrozbou hackerov a zároveň nestojí veľa námahy. Stačí, keď na stránke Netflixu prejdete na záložku Account a tu v nastaveniach vášho profilu vyplníte aj telefónne číslo.

Ďalšie články k téme:

Náš tip
Netflix testuje odporúčaný obsah medzi epizódami. Bude možné ho preskočiť

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+