MojAndroid

Streamovacie služby, akou je napríklad Netflix, budú musieť v Európskej Únii zaistiť, že minimálne 30 percent ich obsahu bude lokálneho charakteru. Predbežná dohoda je už na stole v európskom parlamente, pričom do platnosti by mohla prísť už v decembri tohto roka. O všetkom je vraj už rozhodnuté a hlasovanie bude už len formalitou.

Štáty môžu kvóty aj navýšiť

Streamovacie spoločnosti budú musieť od tohto dátumu obsahovať viac európskych seriálov či filmov, kúpiť ich alebo prispieť národným filmovým fondom. Akonáhle zákon prejde, krajiny EÚ budú mať presne 20 mesiacov na to, aby ho uplatnili. Členské štáty EÚ sa môžu dokonca rozhodnúť tieto kvóty zvýšiť z 30 na 40 percent.

Netflix je už k splneniu 30 percentnej kvóty EÚ blízko. Okrem tohto pracuje Európska Únia aj na nových pravidlách, podľa ktorých budú musieť platformy ako YouTube platiť vyššie poplatky za obsah, ktorý sa na ich stránkach objaví.

Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma

Náš tip
Používatelia Netflixu na Slovensku hlásia hacknuté účty. Takto tomu zabránite

4.9.2018
Zdroj: engadget.com

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+