MojAndroid

Streamovacia služba Netflix predstavuje nové tlačidlo, vďaka ktorému budete na domovskej obrazovke dostávať lepšie odporúčania. Ako informuje portál The Verge, v platforme odteraz nájdete aj tlačidlo „Dva palce hore”.

Novinka sa pridá k existujúcim tlačidlám Palec hore a Palec dole, prostredníctvom ktorých môžete Netflixu dať vedieť, čo sa vám páči a čo nie. Jeho algoritmus vám následne vyberie obsah, ktorý by vás mohli zaujať. Použitím tlačidla Dva palce hore môžete označiť seriály a filmy, ktoré podľa vás patria k najlepším z najlepších. Spoločnosť tvrdí, že používatelia si pridanie podobnej funkcie pýtali už dlho.

„Používatelia nikdy nemali toľko skvelých možností zábavy, ako majú práve teraz,“ povedala pre The Verge Christine Doig-Cardet, riaditeľka produktových inovácií a personalizácie v Netflixe. „Možnosť nájsť seriály a filmy, ktoré sa vám budú páčiť, je naozaj dôležité. Chceme pokračovať v tom, aby sa Netflix stal miestom, kde je najjednoduchšie vybrať si niečo na pozeranie.“

Novinku už teraz nájdete vedľa tlačidiel Palec hore a Palec dole vo webovej verzii platformy a rovnako aj v aplikáciach pre TV, Android a iOS.

Netflix na zlepšovaní odporúčaní pracuje neustále

Netflix sa v roku 2017 vzdal svojho päťhviezdičkového systému hodnotenia a vymenil ho za systém s tlačidlami Palec hore a Palec dole. Po zavedení zmeny však používatelia mali pocit, že svoj názor na obsah nevedia vyjadriť dostatočne jasne. Platforma dúfa, že nové tlačidlo tento problém pomôže vyriešiť.

Jednou z hlavných výhod streamovacej služby je, že má super systémy na odporúčanie obsahu. Tie neustále vylepšuje a do platformy pridáva nové funkcie a možnosti. V roku 2020 predstavila sekciu Top 10, v roku 2021 zas spustila funkciu Play Something a začiatkom tohto roka rozšírila možnosť upravovať sekciu Continue Watching na všetkých zariadeniach.

Náš tip
Netflix: Tipy na filmy a seriály, ktoré sú na Slovensku obľúbené
13.4.2022

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+