MojAndroid

Pokiaľ často používate na svojom zariadení s Andoridom aplikáciu Netflix, možno ste si povšimli, že spotreba energie je nadmieru vysoká. Zmierniť by to mal najnovší update.

Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma

Existuje riešenie

Technologická spoločnosť Mobile Enerlytics tento týždeň odhalila príčinu vysokej spotreby batérie. Aplikácia bežiaca na pozadí na niektorých modeloch spôsobovala tieto problémy výraznejšieho charakteru. Napríklad taký Nexus 6, bežiaci na Androide 6.0.1 Marshmallow sa počas jedinej noci vybil až o 20 %. Vinníkom bola práva aplikácia Netflix. Aj napriek tomu, že sa zdá, že problémom trpia iba zariadenia s Androidom 6.0 Marshmallow, vyskytuje sa až na 17 % zariadeniach s nainštalovanou aplikáciou.

Netflix taktiež pridal podporu HDR10+ pre rad Samsung Galaxy S10

Nepríjemný problém sa pritom dá teraz veľmi jednoducho vyriešiť, a to aktualizáciou Netflixu z Obchodu Play na verziu 7.8.0. Sledujete na svojom smartfóne Netflix? Zažili ste tento problém s aplikáciou na pozadí?

Ďalšie články k téme:

Náš tip
Netflix podporuje HDR10+ pre modely Samsung Galaxy S10
Náš tip
Konečne! Slovenský Netflix po novom podporuje české titulky
20.5.2019
Zdroj: Life Hacker

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+