MojAndroid

Zariadenia inteligentnej domácnosti sú skvelé, no často vyžadujú kompletné zmeny vo fungovaní domácnosti. Výmena starých spotrebičov za tie inteligentné nie je jednoduchá a ani lacná. Vždy sa preto tešíme doplnkom, ktoré spravia z bežného zariadenia inteligentné. To je aj prípad radiátorových ventilov Netatmo Valves, vďaka ktorým budete mať kúrenie vždy pod palcom.

Ventily sa pripoja k vašej Wi-Fi sieti a ovládať ich môžete jednoducho z pohodlia aplikácie. Môžete nastaviť špeciálne režimy pre jednotlivé miestnosti, vďaka čomu budú ventily kúriť iba vtedy, keď to bude skutočne nutné. Skvelé na tom je, že ventily dobre fungujú najmä s klasickými európskymi radiátormi, a tak by sme ich mohli bez problémov využiť aj my.

Netatmo Valves 1

Okrem toho ale ventily prichádzajú s niekoľkými zaujímavými funkciami. Majú vlastný e-ink displej, ktorý zobrazuje teplotu, na ktorú sú aktuálne nastavené. Okrem toho majú niekoľko zaujímavých senzorov. Vďaka nim napríklad rozpoznajú, keď vetráte miestnosť pri otvorenom okne a automaticky vtedy vypnú kúrenie. Okrem toho vedia rozoznať napríklad aj to, keď je v miestnosti veľa ľudí a automaticky zmiernia kúrenie.

Vďaka aplikácii môžete ventily ovládať odkiaľkoľvek a zároveň využívať prednastavené režimy pre jednotlivé miestnosti. Ventily fungujú veľmi jednoducho a skutočne môžu pomôcť aj ušetriť energiu v domácnosti. K dispozícii budú koncom tohto roka za niečo vyše 70 EUR za kus.

Zdroj: Netatmo via TechCrunch

3.9.2016

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+