MojAndroid

Spoločnosť Nest je známa výrobou termostatov a detektorov dymu, a to na poriadnej úrovni. Dnes oznámila nové, významné partnerstvá – do jej developerského programu “Works with Nest” sa jej podarilo získať napríklad Lutron, Insteon či Philips Hue. Cieľom Nestu je, aby sa stal srdcom inteligentnej domácnosti aj vďaka týmto novým partnerským spoločnostiam. Tie totiž majú integrovať produkty Nest do svojho ekosystému.

Ako by teda mala vyzerať spolupráca? Predstavme si, napríklad, inteligentné osvetlenie Philips Hue, ktoré v čase pokoja osvecuje vašu obývačku príjemným, ambient-osvetlením. Ak však dôjde k nečakanému požiaru, svetlá začnú automaticky výstražne blikať a upozornia vás na nebezpečie aj týmto spôsobom. Dal by sa tak detekovať požiar i náhodnými okoloidúcimi z ulice. S telekomunikačným partnerom Ooma to zase bude fungovať tak, že keď Nest Protect zistí prítomnosť CO2, automaticky sa vytočí číslo miestnej núdzovej linky či záchrannej služby.

Ďalším príkladom je automobilka Mercedes-Benz, ktorá si spoluprácu predstavuje ako komunikáciu medzi autom a domácnosťou. Keď ekosystém auta odošle informáciu, že ste vyštartovali z firmy do vášho domáceho termostatu, ten automaticky zdvihne teplotu. Po vašom príchode už teda budete cítiť to známe “teplo domova”. V rámci nositeľných zariadení môžu tieto odosielať informácie o vašej aktivite do systému, ktorý sa postará o stlmenie svetiel v určitej hodine, alebo tiež zapne kúrenie krátko pred vaším prebudením.

Pre zaujímavosť, Works with Nest je tu už asi pol roka. Do radu nových partnerov patria aj August Smart Lock, Automatic, LG appliances, Unikey a Withings, kým ďalší záujemcovia čakajú v rade.

Zdroj: techcrunch.com

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+