MojAndroid

Príchod novej inteligentnej bezpečnostnej kamery Nest Cam IQ posúva level zabezpečenia opäť o krok ďalej. Video je kvalitnejšie, jemnejšie a ostrejšie, softvér ponúka nové funkcionality zadarmo, ale aj za príplatok. Okrem zakúpenia samostatnej kamery bude k dispozícii aj cenovo výhodnejší balíček viacerých kamier.

Náš tip
Lighthouse: Inteligentná bezpečnostná kamera, ktorá spozná vás aj členov vašej rodiny

Nest Cam IQ ponúka 8 MPix 4K senzor, ktorý však v skutočnosti nevyužíva toto rozlíšenie na nepretržité snímanie v 4K. Tieto pixely používa na zobrazenie veľmi jasného a ostrého 1080p priblíženia určitej časti obrazu. Technológia sa nazýva Supersight a dokáže automaticky rozpoznať pohyb a automaticky zväčšiť a priblížiť tieto pohybujúce sa objekty.

S aplikáciou od výrobcu Nest môžete plnohodnotne sledovať 1080p zábery vo formáte obraz v obraze. K dispozícii je tiež 12 násobný digitálny zoom a technológia HDR. Prostredníctvom aplikácie môžete tiež aktivovať širokouhlý záber miestnosti. Ide o Full HD záber s pokrytím šírky obrazu až 130 stupňov. Video je lokálne šifrované predtým, ako je nahrané na servery spoločnosti Nest.

Veľmi užitočnou funkciou je podrobné rozpoznávanie tvári a iných objektov. Kamera rozlišuje, či je pohyblivým objektom človek alebo niečo iné. V prípade, že ide o ľudskú bytosť, kamera priblíži obraz na tvár. Je to rozšírená funkcia oproti ostatným kamerám z dielne spoločnosti Nest. Tie dokážu detegovať na zábere ľudskú bytosť, ale ide o platenú funkciu.

Náš tip
Netgear predstavuje bezpečnostnú kameru pre deti – Arlo Baby

Nest Cam IQ ponúka rozpoznávanie tvári bezplatne a túto funkciu ešte rozširuje. Senzor môže rozlišovať tváre cudzích a “známych” tvárí. Pravdepodobne bude možné pridať do zoznamu viacero známych tvári, ktoré sa opakovane vyskytujú v monitorovanom prostredí. Taktiež e možné zapnúť upozornenia v prípade prítomnosti cudzej tváre.

Upozornenia vyžadujú platený balíček Nest Aware, ktorý štartuje na hodnote 10 dolárov mesačne. V rámci balíčka máte k dispozícii aj zvukové upozornenia Nest Cam IQ. Táto funkcia vás upozorní na špecifické zvuky ako rozhovor určitých osôb alebo štekanie psa. Okrem týchto funkcií obsahuje balíček Nest Aware aj viac priestoru pre nahrávanie videa, časové osy a ďalšie rozšírenia spojené so záznamom videa.

Náš tip
Creative IP SmartHD LiveCam – Spoľahlivá IP kamera s aplikáciou | TEST

Nest Cam IQ bude dostupná záujemcom koncom júna 2017 a prvé predobjednávky štartujú už v týchto dňoch v rámci USA, vo Veľkej Británii, Francúzsku, Holandsku, Belgicku a Írsku. Druhá vlna predobjednávok bude k dispozícii v Nemecku, Rakúsku, Taliansku a Španielsku od 13. júna. Cenová relácia jednej kamery sa zastavila na hodnote 299 dolárov, súprava dvoch kamier bude stáť 498 dolárov.

Zdroj: androidpolice

31.5.2017

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+