MojAndroid

Nie je to tak dávno, čo ma v televízii upútala nevinná reklama. Vášnivá hádka muža a ženy predchádzala rôznym situáciám. Všetko to vyvrcholilo, keď slečna vyhodila telefón z evidentne dosť vysokého podlažia budovy. Posledný záber, kde frajersky ťahala za sebou obrovitánske kladivo, ktoré by mal problém zdvihnúť aj Thor, ma len utvrdil v tom, že všetko, čo som práve videla, je len smiešnou paródiou na akýsi nezničiteľný a neviditeľný “poťah” na váš smartfón.

Aj keď je vo svete mnohých technologických vychytávok ich ochrana nevyhnutnosťou, hádam žiadny uvedomelý spotrebiteľ pri zmysloch, by neveril podobným zavádzacím ťahom marketingových spoločností. Všetkým predsa záleží na tom, aby práve aj ten ich telefón bol čo najdlhšie “ako nový”, ale nežijeme v rozprávke, že by sme mali veriť všemožným zázrakom.

Zdroj: pixabay.com

Dizajn podľa vašich predstáv

Púzdra na mobily sa tešia stále väčšej obľube. Pokojne si môžeme vybrať dizajn, aký vystihuje našu osobnosť, čím dáme okoliu jasne najavo, nech sa toho malého kúska techniky ani len nedotýkajú. Alebo si trebárs niekto vyberie jednorožce či koláčiky s desivo roztomilými tváričkami, a okolie bude mať jasný signál, že vy ste jedna z tých cukríkových princezien so životom plným dúhy, farebných obláčikov, úsmevu a radosti. Pre niekoho milučké, pre niekoho nechutné.

Zdroj: pixabay.com

Ponuka je naozaj široká a je na každom z nás, či si vyberie obaly na mobil pre zadnú stranu telefónu s obľúbenou komiksovou postavičkou alebo elegantné, takzvané knižkové, púzdra.

Výrobcovia krytov to veru nemajú jednoduché

Nech je však dizajn akýkoľvek, nemožno znevažovať prácu výrobcov krytov. Otočný fotoaparát, skladateľné mini počítače, ohybné mobily. To je len zlomok pokrokov, spolu s ktorými musia napredovať aj vývojári ochrany spomínaných zariadení. Neustále prispôsobovanie tvarov, veľkostí a materiálov, či inovácia samotných vrstiev obalov, aby boli čoraz pevnejšie, by si od nás zaslúžilo obrovské ďakujem. Neraz sa predsa dostávame do situácií, kedy by sme najradšej týmto malým technickým bohom poslali aj osobné poďakovanie.

Už dávno to nie je len kúsok gumy

Nie všetci si spomínajú na úplne prvé samozvané ochrany telefónov. S príchodom tých bezdotykových prišla aj potreba čoraz viac ich chrániť. Všetci vieme, že stačí jeden náraz a váš smartfón sa rozsype rovnako ako sny o vašej budúcnosti. Prvé púzdra boli len akési gumené či silikónové zafarbené kúsky, ktoré elegantne a jednoducho sadli na zariadenia. Dnes je výber široký, a ani tu nám neostáva nič iné, ako sa inovátorom ochranných púzdier pomyselne klaňať.

Zdroj: pexels.com

Obaly na telefón – hudba budúcnosti

Myslím si, že každý telefón je svojim spôsobom ohybný. Hoci len raz. Na trhu sa objavujú aj tie priamo určené na skladanie či ohýbanie, a najlepší spôsob, ako si aj tento skvost ochrániť, je púzdro. Prognózy na budúce roky sú tak pre obaly viac ako priaznivé, a rozhodne nebude krok vedľa, keď potvrdíme, že budú stále viac a viac potrebné.

22.5.2019

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+