MojAndroid

Asi nikoho by nenapadlo zahryznúť do lítiovo-iónovej batérie na iPhone, aby ste otestovali jej “pravosť”. Ani keby ste boli skalopevne presvedčení, že je to “fejk”. Žiaľ, istému mužovi v jednom čínskom obchode to napadlo. Vyhľadal náhradnú batériu pre iPhone a chcel otestovať jej pravosť. Nápad so zahryznutím aj zrealizoval.

Priamo pri pokladni do nej zahryzol a lítiovo-iónová batéria expolodovala, pretože tieto batérie takto reagujú po prepichnutí. Napriek tomu, že výbuch nastal blízko tváre daného muža a aj pokladníčky, nikomu sa našťastie nič nestalo.

Prihláste sa na odber nášho YouTube kanálu MojAndroid.sk

Z tohto šialeného pokusu existuje aj video, ktoré uploadlo sociálne médium Miaopai, a zachytáva muža tesne pred tým, ako vykoná svoj čin a batéria exploduje. Takže, pravosť zlatého dukátu sa niekedy síce dala overiť zahryznutím, s batériami do smartfónov to zjavne nefunguje. Ani s pravými, ani s fejkovými.

Zdroj: AndroidAuthority

25.1.2018

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+