MojAndroid

Spoločnosť Neptune nie je v technologických kruhoch vôbec neznáma. Už koncom roku 2013 totižto predstavila projekt inteligentných hodiniek Pine, na ktoré sa jej na portáli Kickstarter podarilo aj úspešne vyzbierať finančné prostriedky. Neskôr v tomto roku odhalila rovnaká spoločnosť koncept Neptune Duo, ktorý je tvorený dvojicou inteligentné hodinky/náramok a dodatočný “vreckový displej” (“Pocket Screen”, ako ho autori označujú). Teraz však prichádza s novým ambicióznym projektom nazývaným Neptune Suite, ktorý má pozostávať až zo šiestich kusov hardvéru, ktoré majú navzájom spolupracovať. Ústredným prvkom nemá byť smartfón alebo tablet, ale hodinky.

Neptune Suite

Tie výrobca v prípade Neptune Suite nazýva “the hub”, sú odolné voči vode a obsahujú 2,4 palcový dotykový displej. Podporovaná je konektivita 3G/LTE a bežia na Androide vo verzii 5.0 Lollipop. K hodinkám sa pripájajú tablet a smartfón, ktoré ale fungujú len ako vzdialená obrazovka, mozgom celého systému majú byť totižto práve hodinky. Na prenos obrazu na krátke vzdialenosti sa používa bezdrôtový štandard WiGig 802.11ad. Súčasťou Suite je aj príslušenstvo, ako klávesnica, ktorá môže premeniť tablet na pracovnú stanicu, USB streamer pre prenos obrazu na TV a štýlové bezdrôtové slúchadlá.

Neptune Suite_3

Hlavnou ideou Neptune je to, že s niekoľkými zariadeniami môžete robiť najrôznejšie činnosti, pričom všetky podstatné údaje a aplikácie máte stále so sebou na zápästí. Chcete fotiť alebo čítať dlhšie texty? Použite rozšírený displej Pocket alebo Tab screen. Spoločnosť sľubuje, že budú mať lepší displej, výdrž na batériu a predovšetkým budú lacnejšie.

Neptune Suite_7

Všetkých 6 zariadení chce neptune predávať za 899 dolárov, pričom pre prvých záujemcov, ktorí si novinku predobjednajú na portáli Indiegogo bude cena ešte nižšia, rovných 599$. Neptune sa snaží získať 100-tisíc dolárov, pričom ak sa mu podarí vyzbierať potrebné financie, dostanú sa prvé kusy Neptune Suite k svojim majiteľom už na budúci rok vo februári. Ide však o veľmi ambiciózny plán, pri ktorom sa môže veľa veci doslova pokaziť. Podarí sa spoločnosti naplniť sľuby, ktoré svojim podporovateľom sľúbi? To ukáže až čas.

Neptune Suite_5

Neptune Suite_6

Neptune Suite_8

Neptune Suite_10

Neptune Suite_11

Zdroj: indiegogo

17.3.2015

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+