MojAndroid

Porovnanie cien v autorizovanom a neautorizovanom servisnom centre

Najnovšie rady iPhonov dobývajú európsky trh s telefónmi už takmer rok, a tak v servisných centrách pribúda aj dopyt po ich opravách. V tomto článku sa dočítate, prečo staviť na servis v neautorizovanom stredisku, zohľadňujúc fakt, že väčšina servisných úkonov na iPhone 8, 8+ a X je o 85% lacnejšia a zrealizujú ich tu v priebehu dňa.

Najodolnejšie zadné sklo sa ukázalo ako jedno z najčastejších mechanických poškodení

Apple prezentoval sklá na svojich posledných smartfónoch ako najodolnejšie, aké doteraz vyrobili. Ukázalo sa však, že ani tie nedokázali odolať ostrým hranám, na ktoré občas mobily dopadajú v nešťastných uhloch. Treba podčiarknuť, že v prípade mechanického poškodenia zadného skleneného panelu ide o výrazne nákladnú opravu. V prípade výmeny zadného skla na iPhone 8 to predstavuje čiastku 481,20 € a pri vlajkovej lodi výrobcu – iPhonu X, ide dokonca o sumu 746,40 €. Náklady na servisy najnovších modelov sa však v každom prípade odvíjajú od toho, či zvolíte autorizovaný servis alebo alternatívu v podobe neautorizovaného servisného centra, ktoré ponúka výrazne odlišné nacenenie týchto úkonov.

Bezkonkurenčne nízka cena servisu Apple zariadení so značkovými alebo OEM dielmi

Máte prasknuté sklíčko zadnej kamery? Ak sa vyberiete do autorizovaného Apple servisu, zaplatíte za výmenu celého housingu, čo predstavuje čiastku 746,40 €. V neautorizovanom stredisku vás tento úkon vyjde len na 89 €, pretože v tomto servise nemenia celú zadnú časť, ale len konkrétnu súčiastku. Rozdiel je teda 657 €, čo je polovica ceny nového X-ka v 256 GB verzii! Vysoké rozdiely sú aj pri výmene ostatných komponentov, ako môžete vidieť v priloženej tabuľke s porovnanými cenami. Ďalšou nespornou výhodou je, že nemusíte dlho čakať v poradovníku, ako je zvykom vo veľkých servisoch – celá oprava totiž trvá necelý deň. Aj za opravu reproduktora zaplatíte v autorizovanom servise rovnako ako za výmenu zadného sklíčka – 746,40 €. Napríklad vo FixServise však tento úkon stojí len 119 €.

PREČO SERVISOVAŤ VO FIXSERVISE?

  • Bezkonkurenčne nízka cena servisu zariadení
  • Servis vášho zariadenia si môžete zahrnúť do nákladov firmy
  • Pri využití našich služieb máte poštovné kuriérom zdarma
  • Chystáme novú službu – prevzatie záruky po výrobcovi

 

20.8.2018

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+