MojAndroid

Chalani z xbmcandroid.com dnes vydali nový neoficiálny build multimediálneho centra pre Android. Prvá oficiálna verzia sa objavila ešte v lete minulého roka, bola však pomerne nestabilná a ani po vydaní XBMC Beta 2 stále nefungovalo hardvérové dekódovanie videa. Upravená verzia XBMC pre Android teraz používa pre prehrávanie videa externú aplikáciu, výborný MX Player, ktorý sa môže pochváliť podporou širokého množstva formátov.

XBMC pre Android nie je len obyčajným prehrávačom, ktorých môžete na Google Play nájsť niekoľko. Okrem upraveného používateľského prostredia, sa z vášho telefónu alebo tabletu pripojeného k TV môže stať doslova centrum multimediálnej zábavy vo vašej obývačke. Podporované sú rôzne pluginy, ktoré vám umožnia napríklad sledovanie online streamovacích služieb a veľa ďalších. Nechýba podpora skinov, vďaka ktorým môže XBMC vyzerať presne tak, ako by ste si od multimediálneho centra predstavovali.

Ak sa rozhodnete nový XBMC vyskúšať, stačí pri inštalácii postupovať podľa nasledovných krokov:

  • Nainštalujte aplikáciu  MX Player do vášho Android zariadenia. Stačí navštíviť Google Play alebo použiť náš widget.

 

Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma

To, či máte NEON procesor zistíte pomocou správcu súborov. Navštívte adresár proc so súborom cpuinfo – po jeho otvorení by ste mali vidieť niečo podobné ako na nasledovnom  obrázku:

Ak vidíte v riadku Features slovo neon, tak potom máte NEON zariadenie.

  • Spustite XBMC, počkajte niekoľko sekúnd a môžete si ho začať užívať.

Zdroj: XBMC via androidcentral

18.1.2013

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+