MojAndroid

Developerská konferencia Google I/O 2014 nepriniesla len novú verzii Androidu, ale aj informácie o službe Google Drive. V rámci dosiahnutia impozantnej hranice 190 miliónov používateľov služby, Google oznámil zaujímavú ponuku neobmedzeného úložného priestoru za 10 dolárov mesačne (7,34 eur). Google Drive sa však okrem výhodnej ponuky dočkal aj niekoľkých zmien.

Medzi kľúčové zmeny patrí prísľub, že všetky súbory nahrané na Google Drive budú šifrované, to platí pre prenos medzi zariadeniami aj medzi data centrami Googlu. Vynovené boli aj mobilné aplikácie pre Android a iOS, ktoré prinášajú čistejší a prehľadnejší dizajn. Pribudla dokonca aj úplne nová Android aplikácia Slides, ktorá umožňuje vytvárať prezentácie na mobile. Kancelársky balík od Googlu odteraz dokáže upravovať a ukladať dokumenty vo formáte Microsoft Office. Predtým to bolo možné len v tom prípade, ak ste ich konvertovali pomocou Google Drive. Novinkou sú aj “navrhované úpravy”. Všetci používatelia, s ktorými zdieľate dokument môžu navrhnúť zmeny a vy ich potom môžete akceptovať alebo zavrhnúť.

Sundar Pichai, hlava Androidu a Chrome OS pritom zdôrazňoval, aký veľký počet univerzít alebo podnikov využíva výhradne služby Google Drive.

nexusae0_2014-06-25-09_21_29-2014-06-25_10h18_38.png-1158749

Zdroj: androidpolice

25.6.2014

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+