MojAndroid

Najnovším kúskom v sporoch o patenty spoločnosti Apple proti zvyšku sveta je rozhodnutie nemeckého súdu v Mníchove, ktoré hovorí, Motorola Mobility v dvoch z troch svojich odomykacích spôsoboch porušila patenty spoločnosti Apple. V treťom prípade, dotýkajúceho sa odomykacieho gesta na Motorola Xoom v podobe gesta do kruhu sa rozhodnutie nedotýka. Informuje o tom blog FOSS Patents na svojich stránkach.

Vykonanie rozsudku by mohlo byť teraz v trvalej platnosti a spoločnosť Apple by si mohla uplatňovať nároky na zisku v prípade doteraz predaných zariadení s odomykacím mechanizmom porušujúcim patenty spoločnosti Apple. Zdá sa však, že Motorola Xoom a jej odomykací mechanizmus by sa mohol objaviť na všetkých zariadeniach spoločnosti Motorola. Hovorca spoločnosti Motorola už potvrdil, že mechanizmus odomykania sa už začal implementovať do ostatných zariadení na nemeckom trhu.

V ostatnom spore „série patentových bojov“ medzi Apple a Motorolou, v decembri minulého roku súd rozhodol o patentových nárokoch Motoroly na prenos dátových paketov. Apple sa proti rozhodnutiu odvolala.

Zdroj: FOSS Patents Foto: Apple, Motorola

17.2.2012

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+