MojAndroid

V spore medzi Apple a Samsungom v Nemecku došlo v posledných dňoch k miernemu zvratu, keď po predbežnom vypočutí oboch zúčastnených strán nemecký súd povolil predaj Samsung Galaxy Tab 10.1N tabletu. Súd sa vyjadril, že vidí pri oboch zariadeniach značné rozdiely, ktoré by nemali viesť k zámene týchto dvoch tabletov na základe dizajnu. Pôvodná vlajková loď, Samsung Galaxy Tab 10.1 bol v Nemecku zakázaný, a tak na predídenie porušovania duševného vlastníctva spoločnosti Apple v oblasti dizajnu musel Samsung pristúpiť k niekoľkým opatreniam a úpravám, aby mohol naďalej na nemeckom trhu pôsobiť.

Posledný verdikt je miernym víťazstvom spoločnosti Samsung v spore so spoločnosťou Apple, ale koniec celého sporu je zatiaľ v nedohľadne. Samsung na oplátku zažaloval Apple v niekoľkých sporných bodoch spoločnosť Apple v porušovaní práv, ktoré patria Samsungu. V dvoch prípadoch bolo rozhodnuté v prospech Apple tretie rozhodnutie sa očakáva v marci.

Zdroj: Reuters

11.2.2012

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+