MojAndroid

O možnosti nosiť so sebou dôležité doklady v elektronickej podobe priamo v smartfóne sa hovorí už niekoľko rokov, a teraz sa to stáva realitou v prvej európskej krajine. Používatelia zariadení od spoločnosti Apple, ktorí žijú v Nemecku, si odteraz môžu do aplikácie „ID Wallet“ uložiť svoj vodičský preukaz. O novinke informoval portál 9to5Mac.

Apple Wallet na tento účel bohužiaľ neposlúži

Funkcia je dostupná od verzie 1.6. Apple síce v systéme iOS 15 predstavil možnosť pridať do aplikácie Apple Wallet občiansky preukaz, v Nemecku je však aj naďalej nutné používať vládnu aplikáciu „ID Wallet“. V súčasnosti je však potrebné stále pri sebe nosiť aj fyzickú kartu, zákon na uznávanie len digitálnej verzie vo všetkých situáciách príde až neskôr.

O dostupnosti pre operačný systém Android sa momentálne nehovorí.

Aplikácia ID Wallet
Foto: GSMArena.com

Aplikáciu bude možné použiť aj pri check-ine v hoteloch

Na pridanie vodičského preukazu do mobilu budú používatelia potrebovať platný elektronický občiansky preukaz, pomocou ktorého vám aplikácia vystaví a uloží digitálny vodičský preukaz. V budúcnosti bude aplikácia použiteľná napríklad pri overovaní platnosti preukazu pri požičiavaní áut. Momentálne je testovaná aj možnosť použiť aplikáciu pri check-ine v hoteloch.

Náš tip
Pozor! Na Facebooku sa objavila falošná stránka automobilky Škoda. Auto zadarmo vám určite nedá

27.9.2021

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+