MojAndroid

Súdy v Nemecku sa rozhodli v prospech spoločnosti Motorola v dvoch prípadoch z porušenia patentu spoločnosťou Apple. Ide o podobné konanie, ktoré vedie Apple proti Samsungu. Aj keď Motorola vyhrala, je pravdepodobné, že nebude žiadať o stiahnutie výrobkov Apple z nemeckého trhu, aj keď podľa rozhodnutia súdu má na to plné právo.

Z dvoch patentov (EP 1010336 (B1) a EP 0847654 (B1)), Motorola už vyhlásil, že pre jeden, (americká verzia – US Patent No 6359898), je “nevyhnutné ETSI (GSM, UMTS, 3G ) “. Je tu vysoká šanca, že ďalší patent bude nevyhnutné použiť tiež. Ide o patenty, ktoré využívajú konkrétny hardvér. O tom, že Motorola je v podstate tvorcom mobilného telefónu, nie je pochýb. Apple síce špekuloval o odvolacom procese, no je pravdepodobné, že by mu to veľmi nepomohlo.

Vyhlásenie Motoroly:

„Ako sa médiá a mobilita čoraz viac približujú, schopnosť Motoroly a orientácia na patentové technológie sú čoraz dôležitejšie pre inovácie v rámci bezdrôtových a komunikačných technológií, na ktoré Motorola Mobility vyvinula špičkové portfólio duševného vlastníctva. Budeme pokračovať v uplatňovaní ochrany tohto majetku a zároveň zaručujeme, že naše technológie budú široko dostupné pre koncových užívateľov. Dúfame, že sme schopní vyriešiť tieto záležitosti, a tak sa môžeme zamerať na vytváranie inovácií v prospech používateľov a trhu.“

Vynikajúca kontra a Motorole držíme päste.

Zdroj: http://www.engadget.com/

 

7.11.2011

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+