MojAndroid

Spolu s rannou verziu systému Android Q boli na konferencii Google I/O 2019 predstavené smartfóny strednej triedy Google Pixel 3a a Pixel 3a XL. Už pár dni sú dostupné v predaji a ako to už u noviniek býva, ani nové Pixely sa nevyhli popôrodným chybám. Majitelia Google Pixel 3a a Pixel 3 a Pixel na sociálnej sieti Reddit hlásia náhodne vypnutia svojich smartfónov. Zatiaľ sa neobjavil ani náznak príčiny a vypnutia sú kompletne náhodne v čase, keď používateľ smartfón nepoužíva.

Keď dôjde k vypnutiu, tak sa smartfón odmietne zapnúť bežným stlačením power tlačítka. Je nutné ho podržať po dobu 30 sekúnd, kedy sa zariadenie reštartuje. Existuje teória, že vypnutia majú súvis s využívaním wi-fi siete, ale doteraz nebola potvrdená. Nieje isté, či ide o softvérovú alebo hardvérovú chybu. Majitelia chybných Pixelov už dali svoje smartfóny k reklamácii a dúfajú, že sa problém podarí vyriešiť. Spoločnosť Google sa zatiaľ k chybe nevyjadrila. Ak by sa chyba týkala viacerých kusov, tak by to pre ňu mohlo znamenať važný problém. Nedávno jej americký súd prisúdil vyplatiť odškodné majiteľom chybných smartfónov Nexus 6P a prvej generácie Google Pixel.

Náš tip
Google Glass Enterprise Edition 2: nové smart okuliare prinášajú viacero zlepšení
22.5.2019
Zdroj: AndroidCentral

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+