MojAndroid

Dlho očakávaná séria vlajkových lodí od Huawei nedávno dorazila na Slovensko. Podľa očakávania ňou výrobca dokazuje, že oprávnene patrí na vrchol ako po stránke hardvéru, tak aj softvéru. Dva modely – jeden s klasickým, druhý s inovatívnym skladacím dizajnom – majú síce rozdielnu konštrukciu, no funkciami uspokoja aj tých najnáročnejších.

Heslom najnovšej série je Excellence Exceeds Expectations, teda “Dokonalosť prevyšuje očakávania”. Obe novinky sa ho držia skutočne do bodky: posúvajú hranice ešte ďalej, či už ide o nové funkcie, technológie, vychytávky či dizajn.

Nový kráľ sa volá P50 Pro

Huawei je roky známy svojim snažením o dokonalé technológie fotoaparátov, ktoré vytvárajú fotografie plné detailov a farieb aj pri slabom osvetlení. Zvlášť P séria, kde P znamená Photography, si roky kladie za cieľ čo najvernejšiu reprodukcia toho, čo vidí ľudské oko – a tomuto heslu ostali inžinieri verní aj v prípade najnovšieho top modelu P50 Pro. 

Ten sa právom zaradil na vrchol súčasných fotomobilov: v aktuálnom rebríčku DxOMark mu patrí 1. priečka so 144 bodmi. Opiera sa pritom o pokročilú techniku, ktorej nerobí problém ani fotografovanie vzdialených objektov. Huawei P50 Pro je vybavený periskopovým zoomom, ultraširokým objektívom a stabilizačnou technológiou, ktorá umožňuje jednoducho vytvárať stabilné fotografie malých predmetov alebo objektov nachádzajúcich sa ďaleko od vás. Technológia Huawei XD Optics koriguje optické rozdiely a renovuje detaily na snímkach. 

Pri ultra výkonnej foto technike to však nekončí, P50 v klasickom prevedení zaujme aj po stránke dizajnu a výkonu. Nová vlajková loď prichádza s väčšou obrazovkou a batériou s dlhšou výdržou. Smartfón pritom zostáva ľahší a tenší, navrhnutý tak, aby pohodlne padol do ruky. Huawei P50 Pro má 3D zakrivený sklenený displej s podporou pre presné a realistické zobrazenie farieb. Komplexnému zážitku z hrania hier alebo sledovania videí napomáhajú duálne stereofónne reproduktory a vysoká obnovovacia frekvencia displeja. Ako je v najvyššej smartfónovej triede štandardom, môže sa tiež pochváliť odolnosťou voči prachu a vode.

Huawei P50 Pro
Huawei P50 Pro | Zdroj: Miroslav Schwamberg

Štýl, ktorý nerobí kompromisy

Vlajková loď, preložená na polovicu – to je azda najpresnejší prívlastok, ktorý nesie druhý člen série, Huawei P50 Pocket. Aj keď Huawei v minulosti predstavil smartfóny so skladateľným displejom, P50 Pocket je vôbec prvým skladacím smartfónom značky s tzv. véčkovou konštrukciou. A ani on nešetrí inovatívnymi technológiami, implementovanými s ohľadom na maximálny používateľský komfort.

Smartfón má vďaka centrálne umiestnenému pántu jedinečný a symetrický skladací mechanizmus, ktorý dotvára exkluzívny dizajn. Keď sa zariadenie rozloží, systém sa “zdvihne” a vytvorí hladkú obrazovku bez medzery či vyvýšenia v mieste zlomu. Nová technológia zaisťuje väčšiu odolnosť a pevnosť. P50 Pocket je vďaka nej neuveriteľne tenký a pre ešte lepší zážitok je vybavený dvomi displejmi.

Huawei P50 Pocket
Zdroj: Tomáš Kanálik

Kruhový sekundárny displej v zatvorenom stave poskytuje jednoduchý prístup k vybranému rozsahu informácií a možno ho použiť na spravovanie hudby, kontrolu kalendára, ako aj fotenie alebo nahrávanie videí a správu notifikácií. Navyše má smartfón špeciálne algoritmy pre selfie portréty, zachytené zadným fotoaparátom. Veľkou výhodou je, že využíva snímač hlavného fotoaparátu na zlepšenie výkonu pri slabom osvetlení. Výsledkom sú selfie portréty bezkonkurenčnej kvality.

S dvoma novými výkonnými vlajkovými smartfónmi nebola séria P od Huawei nikdy taká silná ako dnes. Či už preferujete klasický dizajn smartfónu alebo jedinečnú skladaciu verziu, jedno je isté – kvalita fotografií a inovatívne technológie, ktoré tieto smartfóny prinášajú, je jasným dôkazom toho, že Huawei nepoľavuje v inováciách, práve naopak – stále patrí k špičke smartfónového sveta. 

Huawei P50 Pro
Huawei P50 Pro v oboch farbách | Zdroj: Miroslav Schwamberg
2.3.2022

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+