MojAndroid
Tento článok je rozdelený na niekoľko častí: 

Výdrž na batériu

Smartfón obsahuje používateľsky nevymeniteľnú batériu s kapacitou 2250 mAh. Samotná kapacita je tak na pomyselné priemerné hodnoty dnešných smartfónov trochu podpriemerná. Avšak podobne ako v prípade megapixelov pri fotoaparáte aj tu platí, že číslo nie je všetko. Hodnota kapacity batérie sa môže zdať trochu nižšia, avšak neodrazilo sa to na výslednej výdrži na jedno nabitie.

Neffos X1 zvládne komfortne jeden pracovný deň pri synchronizácii dvoch mailových klientov, hodinovom telefonovaní, hodinovom sledovaní videí či hraní hier a aktívnom používaní viacerých sociálnych sietí. Okrem toho, že batéria vydržala do večera, okolo 22. hodiny ešte ostávalo približne 20 % batérie. Ide tak o akúsi nutnú rezervu pre neskoré večerné výlety mimo nabíjačku. V tom najhoršom vám pomôže takisto šikovná softvérová funkcia “Úspora energie.” Tá obmedzí pohyb na pozadí a dočasne prestane synchronizovať dáta.

Batéria tak bola v tomto prípade príjemným prekvapením. Je síce pravdepodobné, že s väčšou kapacitou by toho smartfón zvládol ešte oveľa viac a výdrž na úrovni dvoch dní by nebola len falošným sľubom, vzhľadom ku pomerne kompaktným rozmerom smartfónu je však zvolená kapacita batérie pomerne pochopiteľným krokom zo strany výrobcu. Výdrži tiež môže napomáhať papierovo slabší výkon, ale aj slušná optimalizácia od výrobcu.

Cena a dostupnosť

Smartfón je aktuálne dostupný už aj na slovenskom trhu vo vybraných e-shopoch. Cena smartfónu sa pohybuje momentálne na hranici 125 – 150 eur. Ide tak nielen cenovo o zástupcu strednej či nižšej strednej triedy. Cenová hladina smartfónu je pomerne príjemná aj vzhľadom k novej značke na trhu. V danej cenovej kategórii už síce môžeme nájsť aj vybavenejšie smartfóny, samotná výbava však v tomto prípade nie je problémom.

Zariadenie ponúka zaujímavý pomer cena / výkon, avšak celkový dojem trochu kazí samotný používateľský zážitok. Nejde o chybičky krásy, ale o pomerne dôležité nedostatky v rámci plastovej konštrukcie, fotografických výsledkov v zhoršených svetelných podmienkach alebo v rámci optimalizácie prostredia. V týchto oblastiach by mal výrobca v nasledujúcej generácii rozhodne posunúť svoju kvalitu finálneho produktu. Výsledný používateľský zážitok je totiž taktiež jeden z veľmi dôležitých aspektov pri používaní nového smartfónu. Pokiaľ napriek tomu zvažujete tento smartfón, možno vám pomôže nasledujúca pridaná hodnota.

Záverečné hodnotenie: Nie len obyčajný smartfón

Model Neffos X1 je totiž okrem svojej primárnej úlohy smartfónu aj jednoduchým a ideálnym doplnkom k inteligentnej domácnosti od TP-Link. Smartfón je súčasťou balíčka inteligentnej domácnosti a prostredníctvom šikovných aplikácií z dielne TP-Link z Obchodu Play si môžete prispôsobiť aj tú vašu inteligentnú domácnosť.

Či už používate inteligentné zásuvky, inteligentné žiarovky, rozšírenia a príslušenstvo s podporou inteligentného asistenta Amazon Alexa alebo iné produkty z balíčka, ovládanie a konfigurácia týchto produktov je doplnená práve smartfónom Neffos X1. Pre používateľov, ktorí už sú súčasťou akéhosi ekosystému od TP-Link tak môže ísť o zaujímavú voľbu s pridanou hodnotou od výrobcu.

Plusy

+ Výdrž na batériu

+ Bohaté balenie 

+ Pridaná hodnota od TP-Link

Mínusy

– Konštrukcia a jej nedostatky

– Reakcie systému, rýchlosť systému

– Fotoaparát, najmä v zhoršených svetelných podmienkach

– Snímač odtlačkov prstov

13.9.2017

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+