MojAndroid
Tento článok je rozdelený na niekoľko častí: 

Multimédiá

Po stránke multimédií obsahuje smartfón základný súbor predinštalovaných aplikácií. Galériu zastrešuje aplikácia Fotky Google, k dispozícii je aj nahrávanie zvuku či jednoduchý prehrávač videí. Nechýbajú aplikácie Hudba Play a Filmy Play a poteší tiež FM rádio. Hlasný reproduktor je umiestnený na spodnej strane, avšak len pod jednou z dvoch mriežok. Toto umiestnenie je dobré v prípade, že máte smartfón položený na rovnej podložke. Ak so smartfónom pracujete, tak je však ľahké si tento reproduktor zakryť, a to najmä v režime na šírku.

Fotoaparát

Smartfón ponúka zadný snímač Sony IMX 258 s rozlíšením 13 MPix (f/2.0), automatickým zaostrovaním a duálnym LED bleskom. Fotoaparát podporuje natáčanie Full HD videa pri 30 snímkoch za sekundu. Predná “selfie” kamera ponúka následne 5 MPix.

Pri spustení aplikácie Fotoaparát máte predvolené rozlíšenie 4:3 (13 MPix). K dispozícii je tiež rozlíšenie 16:9 a 1:1. Okrem toho si môžete zvoliť spomalený záber, panoramatickú fotku alebo časozberný záber priamo v aplikácii. Potiahnutím doprava zobrazíte niekoľko filtrov pre fotografovanie.

Zadný fotoaparát ponúka použiteľné výsledky, a to najmä za dobrých svetelných podmienok. Fotografiám robí občas problém silné poludňajšie slnko, avšak výsledná fotografia má pomerne verné farby. Ostrosť fotografie je však slabšia a priamo úmerne klesá s ubúdaním svetla. Pokiaľ fotografujete v interiéri alebo v zhoršených svetelných podmienkach, fotografiám chýba ostrosť a obsahujú šum. V tomto smere fotoaparát nenadchne.

Video zo zadnej kamery je priemerné a zachytenie zvuku mikrofónom je uspokojivé. O nejakej redukcii prebytočných ruchov tu však hovoriť nemôžeme. Od výroby je video exportované ako súbor vo formáte 3gp. Predná kamera ponúka štandardné výsledky, ktoré ničím nenadchnú. Fotografie by mohli byť ostrejšie, avšak zobrazujú pomerne verné farby. Smartfón neobsahuje predný LED blesk. Ukážku fotografií si môžete pozrieť v priloženej galérii.

Galéria fotografií

Tento článok je rozdelený na niekoľko častí: 
13.9.2017

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+