MojAndroid
Tento článok je rozdelený na niekoľko častí: 

Displej

Smartfón obsahuje 5″ IPS displej s rozlíšením 1280 x 720 pixelov (294 ppi). Ide o štandardný zobrazovací panel, ktorý ničím nevyniká oproti iným priemerným IPS panelom v modeloch strednej triedy. Pozorovacie uhly smartfónu sú dobre čitateľné, biela farba je trochu šedá a čierna farba takisto nie je úplne temná čierna. Okolo displeja navyše môžeme pozorovať pomerne široké rámčeky po bokoch ale aj nad a pod displejom. Napriek tomu smartfón padne do ruky pomerne dobre.

Najvyšší jas smartfónu by však mohol dosahovať vyšších hodnôt. Problémy s čitateľnosťou sa objavili najmä na dennom svetle. Poludňajšie slnko spravilo z tohto zobrazovacieho panelu doslova nečitateľný mix znakov. Naopak najnižší jas bol na vhodnej úrovni aj v úplne tmavej miestnosti. Poteší tiež režim ochrany očí, ktorý tóny displeja prevezme do červenej farby. Oceníte to práve v noci alebo v tmavých miestnostiach a vaše oči budú namáhané menej. Poteší tiež režim “Rukavice,” ktorý napomôže v ovládaní obrazovky aj v týchto podmienkach.

Výkon

Po stránke výkonu je k dispozícii osemjadrový procesor MediaTek Helio P10 (MT6755M) a grafický čip Mali-T860 MP2. Smartfón ponúka výkon hodný strednej triedy, avšak pri náročnejšom multi-taskingu je cítiť, že sa zadýcha. Problémové je spustenie náročnejších aplikácií či hier a dlhšie sa čaká aj na spustenie fotoaparátu alebo internetového prehliadača.

Pokiaľ ste vášnivým hráčom 3D mobilných hier, toto, úprimne, nebude smartfón pre vás. Herný výkon je postačujúci na jednoduchšie 2D hry. V rámci náročnejších 3D titulov sa stretnete s pomerne dlhým spúšťaním samotných hier a nie veľmi plynulým hraním, hoc aj na stredných grafických detailoch. Výsledky benchmark testov tieto tvrdenia nepriamo potvrdzujú.

Pamäť zariadenia

Zariadenie, ktoré sme dostali na recenziu obsahovalo konfiguráciu 2 GB RAM a 16 GB interného úložiska. Na pultoch predajní však môžete nájsť aj konfiguráciu 3 GB RAM a 32 GB interného úložiska. Nedostatok pamäte sme nepocítili, a to najmä vďaka možnosti rozšírenia prostredníctvom pamäťovej karty microSD až do kapacity 128 GB.

Zariadenie ponúka DualSIM funkcionalitu. Slot je však hybridný, a tak sa musíte rozhodnúť, či využijete jednu SIM a pamäťovú kartu alebo dve SIM karty bez pamäťovej karty. Pokiaľ potrebujete naplno používať DualSIM funkcionalitu, odporúčame skôr zakúpiť model v konfigurácii 3 GB RAM a 32 GB interného úložiska.

V rámci používania smartfónu v konfigurácii 2 GB RAM a 16 GB interného úložiska bolo priemerne dostupných 800 – 900 MB. Najviac si ukrojil systém Android spolu s nadstavbou Neffos UI. Po nainštalovaní približne piatich desiatok aplikácií a odfotení rovnakého množstva fotografií ostalo v zariadení stále približne 5 GB voľného miesta.

Čítačka odtlačkov prstov

Táto časť recenzie bude skôr kritická. Samotný snímač je síce umiestnený pomerne dobre na zadnej strane pod objektívom fotoaparátu a prstom na ňu dosiahnete pohodlne, jej reakcie však neboli veľmi pohotové. Samotný snímač je oproti konkurenčným modelom menšej veľkosti. To by však nebolo problémom.

Problém nastáva pri reakciách. Čítačka nedokáže zareagovať každé priloženie, niekedy je nutné prst priložiť dvakrát, inokedy zas vyhodnotí nesprávny odtlačok. Ak vás aj čítačka rozpozná, jej rýchlosť je trochu pomalšia a rozhodne to nie je 0,2 sekundy ako uvádza výrobca na balení smartfónu. Konkurencia je jednoducho ďalej.

Tento článok je rozdelený na niekoľko častí: 
13.9.2017

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+