MojAndroid

Najnovší telefonický podvod cieli najmä na ľudí, ktorí si už niekedy zakúpili Bitcoin, teda aspoň tak by sa na prvý pohľad mohlo zdať. No nie je to pravda. Ak ste si nikdy žiadne Bitcoiny nekupovali, oklamať vás budú chcieť tiež. Podvodníci sa predstavujú ako zamestnanci spoločnosti Blockchain a snažia sa vás oklamať.

Oznámia vám, že u nich máte založený účet, na ktorý ste pravdepodobne zabudli. Za ten čas hodnota kryptomeny prudko vzrástla a vy si údajne môžete vybrať sumu 50-tisíc eur.

Mohlo by vás zaujímať:

Ak si peniaze nevyberiete vy, podvodníci vám oznámia, že ich ponúknu niekomu inému. Ide o veľmi dobre známu nátlakovú metódu, pretože obeť sa musí rýchlo rozhodnúť. Budú od vás vyžadovať, aby ste si stiahli aplikáciu a poskytli im údaje, ktoré sa týkajú bankového účtu. A práve tu začína nebezpečná časť podvodu. Peniaze samozrejme v pláne posielať nemajú.

Podvod ľudia už vo veľkom nahlasujú na polícii

“Dobrý deň, chcem upozorniť na podvod ohľadne vyplácania bitcoinov…. Volal mi nejaký David Mako v češtine z Prahy, tvrdil že si môžem vybrať bitcoiny v hodnote 33 tisíc eur ale po zaplatení poplatkov to bude 20 tisíc eur. Naviedol ma si stiahnuť aplikáciu AnyDesk, potom pýtal číslo účtu alebo že si mám zapnúť internet banking. Prikladám aj číslo z ktorého mi bolo volané….nech sa nenechajú ľudia oklamať!!! Skoro som naletela achhh… Povedala som mu že nikto nikdy len tak nepríde k tak veľkým peniazom následne na to mi povedal ze dobre tak Vaše peniaze odkliknem že pôjdu na charitu… Zložila som telefón…”

Náš tip
Prepisovali históriu. Toto je 10 telefónov, ktoré nám navždy zostanú v pamäti
1.4.2023

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+