MojAndroid

Česká obchodná inšpekcia (ČOI) nariadila zákaz predaja nebezpečnej nabíjačky značky C-tech, pôvodom z Číny. Dostupná je pod názvom C-tech UC-02 aj na Slovensku. Ľahko ju od iných adaptérov odlíšite tým, že v jej hornej časti nájdete dva USB-A porty. Zariadenia dokáže nabíjať výkonom 10,5 W.

Informácie o výrobku:

Názov na obale: UNIVERSAL 2 PORT USB CHARGER UC-02
Výrobca: C-tech
Vstup:100-240V~ 50/60Hz
Výstup: 5V, 2100mA, 10,5W
Výrobné číslo / EAN: 8594125010393
Identifikačné údaje výrobcu: Shenzen TVC-Tech Limited, Shenzen, China
Krajina pôvodu: Čína

Nebezpečná nabíjačka C-tech
Nebezpečná nabíjačka C-tech UC-02 | Zdroj: coi.cz

Používanie nabíjačky C-tech UC-02 vás môže zabiť

ČOI pri kontrole zistila, že kvôli nedostatočnej izolácii medzi primárnou a sekundárnou časťou výrobku hrozí používateľovi úraz elektrickým napätím 230 V, konkrétne vtedy, keď sa dotkne USB konektora. V niektorých prípadoch môže zásah takýmto napätím viesť až k smrti. Zistené boli aj problémy s označením výrobku, chýbali na ňom obchodné mená a adresy výrobcu a dovozcu.

Slovenská obchodná inšpekcia sa k problému zatiaľ nevyjadrila. V súčasnosti je produkt teda voľne dostupný u niekoľkých slovenských predajcov.

Náš tip
Toto sú najbežnejšie internetové heslá medzi slovenskými používateľmi

23.11.2021

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+