MojAndroid

Len minulý týždeň Česká obchodná inšpekcia upozornila na nebezpečný nabíjací adaptér, ktorý sa predával aj vo viacerých slovenských e-shopoch. Teraz sa na trhu objavila ďalšia zdraviu ohrozujúca nabíjačka s označením 4-OK RT-50. Slovenská obchodná inšpekcia (SOI) nariadila jej stiahnutie z predaja a obyvateľov pred jej používaním varovala prostredníctvom oficiálneho webu. Na tému ako prvý upozornil portál zive.aktuality.sk.

Nabíjačka vám môže spôsobiť úraz elektrickým prúdom

Ide o čierny nabíjací adaptér pôvodom z Číny s USB-A koncovkou a výkonom 1 A. Balenie výrobku obsahuje aj metrový microUSB kábel. Podľa SOI je problém s nedostatočnou izoláciou zariadenia, kvôli čomu hrozí používateľovi nebezpečenstvo úrazu elektrickým prúdom. Taktiež na výrobku chýbajú niektoré údaje o výrobcovi a v balení zas inštrukcie v slovenskom jazyku.

Ak túto nabíjačku vlastníte, vo vlastnom záujme vám odporúčame ju prestať používať. Navyše máte možnosť výrobok vrátiť predávajúcemu, u ktorého ste si ho zakúpili, a získať späť peniaze.

Náš tip
Ulož.to odmení očkovaných 20 GB kreditom na 6 mesiacov zadarmo
29.11.2021

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+