MojAndroid

Služba Nearby Share od spoločnosti Google umožňuje Android používateľom jednoducho posielať súbory medzi zariadeniami, podobne ako v prípade služby AirDrop od Apple. V porovnaní s konkurenciou jej však stále chýbajú niektoré funkcie, ktoré by jej používanie urobili bezproblémové. No zdá sa, že Google sa do služby rozhodol implementovať funkciu, ktorú zatiaľ nemá ani konkurencia. Jedná sa o posielanie súborov viacerým používateľom naraz, informuje portál Android Police.

Nová funkcia aplikácie Nearby Share je zatiaľ skrytá a momentálne nefunguje podľa očakávaní

Skrytú funkciu objavil Mishaal Rahman z portálu XDA, ktorý zistil, že funkcia pri posielaní súborov umožní zvoliť až štyri prijímajúce zariadenia naraz. To používateľom ušetrí veľa času a úsilia v porovnaní s odosielaním súborov každému priateľovi a členovi rodiny zvlásť.

No bezchybná zatiaľ nie je, momentálne nefunguje podľa očakávaní. Mishaal v svojom tweete píše, že funkcia mu síce umožnila pripojiť sa na štyri zariadenia naraz, no zlyhala, keď sa pokúsil odoslať súbory viacerým z nich.

Používatelia na Twitteri taktiež dúfajú, že Google čoskoro umožní odosielať aj celé priečinky, nie len jednotlivé súbory, čo by opäť používateľom ušetrilo veľa času a námahy. Spolu s vyššie spomenutou funkciou by sa tak služba Nearby Share stala oveľa praktickejšou.

Náš tip
Google Chrome 89 prináša rýchlejšie časy načítavania
14.3.2021

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+