MojAndroid

Po problémoch s prihlasovaním sa na očkovanie proti koronavírusu má Národné centrum zdravotníckych informácií (NCZI) za sebou ďalšie faux pas. Desiatky ľudí, ktorí boli v prvom kole zaočkovaní vakcínou Pfitzer, pozvali na očkovanie vakcínou AstraZeneca. Informoval o tom portál DennikN a aj samotné Národné centrum zdravotníckych informácií na svojom facebookovom profile.

NCZI facebook
Problém s pozvánkami na očkovanie | Zdroj: NCZI/Facebook.com

 

Problém spôsobila chyba pri migrácií databáz

Podľa portálu DenníkN prišla niekoľkým desiatkam ľudí SMS správa, ktorá ich pozývala na druhé kolo očkovania vakcínou AstarZeneca. Na tom by nemuselo byť nič zvláštne, keby títo ľudia neboli pred pár týždňami zaočkovaní vakcínou Comirnaty (Pfizer/BioNTech).

A keď dorazili do vakcinačného centra, tak museli byť po zistení chyby odmietnutí. Podľa Národného centra zdravotníckych informácií spôsobila problém chyba pri migrácií dvoch databáz zaočkovaných. NCZI sa chybu ospravedlnilo a prisľúbilo, že dotknuté osoby dostanú nový termín očkovania.

V súčasnosti sa na Slovensku očkuje troma vakcínami. Ľudia nad 70 rokov sú očkovaní mRNA vakcínami Comirnaty (Pfizer/BioNTech) a vakcínou Moderny a preočkovaní už po 4 týždňoch. Ľudia nad 55 rokov a rizikové povolanie sú očkovaní adenovírusovou vakcínou AstraZeneca a preočkovaní až po 10 týždňoch.

Celé stanovisko Národného centra zdravotníckych informácií

Národné centrum zdravotníckych informácií (NCZI) vydalo k situácii oficiálne stanovisko, ktorého celé znenie si môžete prečítať tu:

Vzhľadom na migráciu databáz záujemcov o očkovanie do novej aplikácie prišlo k technickému nedorozumeniu dvoch databáz. Záujemcovia o očkovanie, ktorým boli počas pondelka zaslané „spätné“ SMS s termínom očkovania či s pozvánkou na očkovanie inou vakcínou ako pôvodne, nie sú po dnešku „vyradení“ z čakárne. Všetkým budú pridelené nové termíny. Za vzniknuté nedorozumenie sa ospravedlňujeme.

Úrad mal problémy s termínmi očkovania už predtým

Pre tento úrad to nie je prvý problém s očkovaním. Pred pár týždňami skolaboval starý systém prihlasovania sa na konkrétne termíny očkovania. Ľudia vtedy museli doslova striehnuť a súperiť o voľné termíny, ktoré sa objavovali v polhodinových časových intervaloch.

Minulý týždeň vystriedala starý systém tzv. čakáreň, ktorá by mala dostať v blízkej dobe aj mobilnú aplikáciu. V nej sa osoba patriaca do vybranej rizikovej kategórie iba zaregistruje a následne jej bude vybraný najbližší voľný termín očkovania. Poradie sa v tomto prípade určuje podľa veku a miesta očkovania, ktoré si osoba vybrala.

Náš tip
Koniec ďalšej legendy za rohom. LG má veľké problémy
23.3.2021

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+