MojAndroid

Národný bezpečnostný úrad (NBÚ) na svojich facebookových stránkach varuje pred šírením utajovanej správy SIS. Osobám alebo organizáciám, ktorí by ju šírili, môže hroziť trest.

Celé vyhlásenie Národného bezpečnostného úradu

NBÚ tvrdí, že ak by išlo o autentický dokument, a teda o utajovanú skutočnosť, takáto informácia je určená iba pre oprávnené osoby a vzťahujú sa na ňu ustanovenia zákona o ochrane utajovaných skutočností.

Bezpečnostné zložky zachytili šírenie rôznych elektronických exemplárov materiálu, ktorý má znaky utajovanej písomnosti, cez rôzne mobilné aj desktopové aplikácie. V prípade neoprávnenej manipulácie hrozí udelenie sankcie jednotlivcovi alebo organizácii, pretože ide o priestupok, resp. o správny delikt na úseku ochrany utajovaných skutočností.

Národný bezpečnostný úrad (NBÚ)

Náš tip
Xiaomi, Vivo a Oppo údajne predstavia v treťom štvrťroku svoje skladacie smartfóny

 

29.5.2021

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+