MojAndroid

Hlasovanie a hodnotenie najlepších Android zariadení za uplynulý rok NAY Android Roka 2021 je opäť tu. Už dvanástykrát  budeme spoločne s čitateľmi webu MôjAndroid.sk hľadať to “naj” zo sveta Androidu. Tento rok sa zariadenia uchádzajú o umiestnenia v deviatich kategóriách. Na vás, hlasujúcich, takisto ako aj po minulé roky, čakajú v záverečnom žrebovaní skvelé výhry a odmeny. Tento rok ich máme pre vás pripravených až 21.

Aby sa vám rozhodovalo jednoduchšie, postupne si predstavíme všetky súťažné kategórie. Dnes je to kategória Smart domácnosť, kde nájdete tie najlepšie inteligentné vychytávky do domácnosti za posledný rok.

Gardena SILENO Smart life 750

Tichá robotická kosačka Gardena smart SILENO life 750 m² vám pomôže so starostlivosťou o záhradu. Rovnomerne a bez pruhov pokosí trávnik s rozlohou až 750 m², pričom medzi konkurenciou poskytuje jednu z najlepších úrovni hluku, 57 db A. Po skončení práce sa automaticky vráti do nabíjacej stanice, ktorú je možné umiestniť bez obmedzení kdekoľvek na záhrade.

Kosačka je navrhnutá pre všetky ročné obdobia a zvládne pracovať v každom počasí aj teréne. Dokonca zvládne svahy so sklonom až do 35 percent. Taktiež dokáže rozoznať, či je zem zamrznutá a ak áno, automaticky bude v kosení pokračovať až keď rozmrzne.

Gardena SILENO Smart life 750
Gardena SILENO Smart life 750 | Zdroj: gardena.com

Je nabitá smart funkciami, vďaka ktorým jej starostlivosť o vašu záhradu pôjde ľavou zadnou. Funkcia Spot Cutting, kosenie v špirále, sa postará o úpravu náročnejších plôch, takže ich nebudete musieť dokosiť ručne. Pomocou funkcie SensorControl sa zas sama naučí, kedy trávnik potrebuje úpravu.

S aplikáciou GARDENA smart system si naplánujete pravidelné kosenie, nastavíte hlasové ovládanie kosačky prostredníctvom asistenta Alexa alebo sa naučíte niečo nové o svojich rastlinách s pomocou veľkej knižnice rastlín zabudovanej priamo do aplikácie.

Homey Bridge

Homey Bridge je malé a šikovné smart zariadenie, ktoré pomocou technológií Zigbee, Z-Wave Plus, Wi-Fi, Bluetooth, 433MHz a IR prepája produkty inteligentnej domácnosti od rôznych obľúbených značiek do jedného ekosystému.

"<yoastmark

Celú domácnosť môžete následne ovládať a automatizovať prostredníctvom aplikácie Homey. So službou Homey Premium navyše získate možnosť pripojiť viac ako päť zariadení naraz a taktiež získate prístup ku cloudovým zálohám a funkciám Homey Insights, Homey Logic & Variables.

iRobot Roomba i3

Robotický vysávač iRobot Roomba i3 prostredníctvom patentovaného 3-stupňového systému čistenia, ktorý sa skladá z bočnej kefky, dvoch gumených kief a 10x výkonnejšieho vysávania, udrží vašu podlahu čistú aj bez asistencie. V priestore sa zorientuje pomocou gyroskopickej navigácie. Vysáva až 75 minút a ak je to potrebné, automaticky sa dobije a pokračuje, pokiaľ nepovysáva celú domácnosť.

iRobot Roomba i3
iRobot Roomba i3 | Zdroj: iRobot.com

Pomocou technológie Dirt Detect™ dokáže rozoznať viac znečistené miesta, ktorým sa následne bude venovať intenzívnejšie. Taktiež sa dokáže prispôsobovať potrebám jednotlivých ročných období a počas sezóny alergikov vám ponúkne vyšší sací výkon. Jeho vysokoúčinný filter zachytí až 99 % alergénov, peľu a iných čiastočiek väčších ako 10 mikrometrov.

Spomínané gumené kefy sú odolné voči namotávaniu vlasov a povinnosti pravidelnej údržby vysávača sa môžete zbaviť takmer úplne dokúpením vyprázdňovacej stanice Clean Base.

Vysávač je možné ovládať pomocou aplikácie iRobot Home, kde môžete napríklad spravovať uložené miestnosti, plány vysávania alebo si môžete nastaviť automatické čistenie po odchode z domova či častejšie pravidelné vysávanie počas obdobia pĺznutia domácich miláčikov.

Nanoleaf Elements Hexagons

LED osvetlenie, ktoré vyzerá skvelo zapnuté i vypnuté. Modulárne drevené panely Nanoleaf Elements Hexagons prinášajú možnosť vyskladať si na stene vlastné umelecké dielo, ktoré svieti. K dispozícii je 11 vybraných scén v studených aj teplých farebných odtieňoch. Po prepojení s mobilnou aplikáciou získate možnosť jednotlivé scény prispôsobiť.

Nanoleaf Elements Hexagons
Nanoleaf Elements Hexagons | Zdroj: nanoleaf.me

Netatmo NVP-EN

So sadou termostatických hlavíc Netatmo NVP-EN môžete vykurovanie svojho domova regulovať jednoducho, pomocou aplikácie. V porovnaní s normálnymi hlavicami dokážu ušetriť až 37 % na spotrebe energie vďaka inteligentným funkciami, vrátane schopnosti rozpoznať otvorené okno alebo špeciálneho nočného režimu. Termostat navyše automaticky analyzuje podmienky v miestnosti a sám reguluje úroveň vykurovania.

Netatmo NVP-EN
Netatmo NVP-EN | Zdroj: netatmo.com

Hlavice sú kompatibilné so všetkými termostatickými ventilmi. Teplotu je možné upraviť aj manuálne priamo na termostate, pričom zabudovaný displej na hlavici neustále zobrazuje aktuálnu teplotu v miestnosti.

Smart kvetináč TREGREN T12 Kitchen Garden

Nemáte záhradu alebo vám chýbajú skúseností s pestovaním? Nevadí, so smart kvetináčom TREGREN T12 Kitchen Garden si priamo v kuchyni jednoducho a bez väčšej námahy dopestujete až 24 rastliniek. Kvetináč je plne automatizovaný a rastlinkám vytvorí perfektné podmienky na základe zvoleného pestovateľského programu.

TREGREN T12 Kitchen Garden
TREGREN T12 Kitchen Garden | Zdroj: tegren.com

Trojnásobný rýchlejší rast v porovnaní s pestovaním v bežnom kvetináči zabezpečí, že si čerstvé bylinky alebo zeleninu budete môcť dopriať po celý rok. Zariadeniu nechýba ani samozavlažovací systém, špeciálne LED rastové svetlo či databáza 40 rastlín priamo v aplikácii.

Switchbot curtain

Produkt Switchbot curtain zmení vaše obyčajné závesy na zariadenie inteligentnej domácnosti. Pomocou ovládaču alebo po prepojení s aplikáciou budete závesy ovládať na diaľku alebo si nastavíte ich automatické zaťahovanie. Rozumie si aj s hlasovými asistentmi. Navyše ak ich začnete zaťahovať ručne, Switchbot curtain sa okamžite zapne a dokončí prácu za vás.

Switchbot curtain
Switchbot curtain | Zdroj: switch-bot.com

Zariadenie je vhodné pre všetky typy záclonových tyčí a garniží, pričom zvládne až 8 kg záťaž. Jeho výhodou je aj jednoduchá inštalácia, ktorá podľa výrobcu trvá len 30 sekúnd.

Symfonisk reproduktor

Originálny kúsok, ktorý vznikol vďaka spolupráci spoločností IKEA a Sonos. Rám na obraz z kolekcie Symfonisk v sebe ukrýva reproduktor s kvalitným zvukom. Predný panel sa dá obmieňať tak, aby ladil vo vašej domácnosti, zatiaľ čo prostredníctvom technológie Wi-Fi môžete cez zabudovaný reproduktor počúvať hudbu.

symfonisk
Symfonisk | Zdroj: IKEA

Flexibilný je aj spôsobom umiestnenia – môžete ho zavesiť na stenu či položiť na stolík, buď na šírku alebo na výšku. S hrúbkou len 6 centimetrov sa navyše zmestí aj do domácností, kde voľného priestoru nie je veľmi nazvyš.

Čo môžete vyhrať?

V ankete NAY Android Roka 2021 môžete vďaka svojmu hlasu vyhrať až 21 cien. Hlavnou cenou je televízor LG 55NANO88P, ktorý do súťaže venovala spoločnosť NAY.

Zdroj: Miloš Debnár

Okrem neho sú však v hre aj ďalšie hodnotné ceny. Každý hlasujúci má šancu získať aj smartfóny Motorola moto g60, Xperia 10 III 5G od Sony, Xiaomi 11 Lite 5G NE, Nokia X10, či robotický vysávač iRobot Roomba j7+, herné slúchadlá Creative SXFI Gamer, Full HD Webkameru – Creative Live! Cam Sync 1080p V2, slúchadlá pre videohovory – Creative HS-720 V2, či Hi-res USB prevodník – Creative SB Play! 4.

Ako môžete zvýšiť svoje šance na výhru?

Hoci sa každý hlasujúci môže zapojiť iba raz, tí najaktívnejší majú možnosť výrazne zvýšiť svoje šance na výhru. Aj tento rok je totiž možné pozvať do ankety vašich známych, za čo vás patrične odmeníme. Všetci tí hlasujúci, ktorí do ankety pozvú aspoň piatich ďalších priateľov alebo známych, budú zaradení do samostatného žrebovania o 5x licenciu ESET Mobile Security a 5x doživotnú licenciu navigácie Sygic.

Zdroj: Miloš Debnár

Ten hlasujúci, ktorý do ankety pozve najviac kamarátov, automaticky vyhráva bezdrôtové slúchadlá Creative Outlier Air V3. Známych môžete do ankety pozývať prostredníctvom vášho účtu na stránke AndroidRoka.sk.

Generálny partner NAY

Generálnym partnerom ankety Android Roka je aj tento rok spoločnosť NAY. Každé zariadenie, ktoré sa umiestni na niektorej z prvých troch priečok, bude v e-shope NAY.sk označené príslušným odznakom.

tatra banka inovacia NAR 2021

16.12.2021

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+