MojAndroid

Pomaly sa blíži koniec roka a s ním aj naše obľúbené ankety 4ka Android Code 2020 a Nay Android Roka 2020. A práve druhá spomínaná oslavuje v tomto roku už 11. výročie. Vy, naši čitatelia, budete mať opäť možnosť hlasovať nielen za najlepšie Android smartfóny, ktoré nám priniesol uplynulý rok.

Poďme si ale spolu zaspomínať. V najbližších dňoch vám na webe www.MôjAndroid.sk prinesieme sériu článkov, ktoré budú odkazovať na históriu tejto ankety. Pozrieme sa na smartfóny a zariadenia, ktoré vyhrali jednotlivé kategórie v minulých rokoch, ale aj na tie, ktoré s nimi súperili. Tak čo? Ste pripravení?

Samsung, Huawei a Xiaomi stále ovládajú trh

Od hlasovania v roku 2018 sa toho veľa nezmenilo a prvé tri miesta v takmer všetkých kategóriách stále patria trom výrobcom – Samsung, Huawei a Xiaomi. Po kedysi slávnych výrobcoch smartfónov ako sú napríklad Sony, HTC alebo Motorola už nie je ani stopy.

V kategórii TOP Android smartfón vyhral veľmi obľúbený Samsung Galaxy Note 10+. Ten nevynikal iba svojou jedinečnou dúhovou farbou, ale aj elegantným dizajnom, špičkovým hardvérom a samozrejme S-penom. Samsung získal prvenstvo aj v kategórií Príslušenstvo so svojimi Galaxy Buds.

Samsung Galaxy Buds
Samsung Galaxy Buds

 

Xiaomi dominovalo až v troch kategóriách – Ľudový Android, Pomer cena/výkon a Štýlovka. Ich zariadenia sú cenovo dostupné, ale kvalitné a výkonné zároveň. O tom svedčí vlajková loď Xiaomi Mi 9 aj model strednej triedy Xiaomi Mi 9T, ktoré sa umiestnili na prvých miestach.

Xiaomi Mi A3 prinieslo do nižšej strednej triedy slušný hardvér a od ostatných Xiaomi smartfónov sa odlišovalo tým, že nemalo nadstavbu MIUI 12, ale čistý Android.

Xiaomi Mi A3
Xiaomi Mi A3

Kategóriu Inovácia obsadili robotické vysávače a víťazom sa stal vysávač iRobot Roomba S9+. Najlepšími hodinkami v kategórií Smart hodinky a náramky sa stali hodinky Garmin Fénix 6X.

NAY Android Roka 2019: Výsledky hlasovania

Kategória TOP Android smartfón:

 1. miesto: Samsung Galaxy Note 10+
 2. miesto: Huawei P30 Pro
 3. miesto: Xiaomi Mi 9 Pro

Kategória Inovácia:

 1. miesto: iRobot Roomba S9+
 2. miesto: Xiaomi Roborock S60
 3. miesto: Samsung PowerBot VR05R5050WK

Kategória Ľudový Android:

 1. miesto: Xiaomi Mi A3
 2. miesto: Huawei P Smart 2019
 3. miesto: Samsung Galaxy A20e

Kategória Pomer cena/výkon:

 1. miesto: Xiaomi Mi 9T
 2. miesto: Huawei P30 Lite
 3. miesto: Samsung Galaxy A50

Kategória Štýlovka:

 1. miesto: Xiaomi Mi 9
 2. miesto: Huawei P30
 3. miesto: Samsung Galaxy A80

Kategória Smart hodinky a náramky:

 1. miesto: Garmin Fénix 6X
 2. miesto: Huawei Watch GT 2
 3. miesto: Samsung Galaxy Watch Active 2

Kategória Príslušenstvo:

 1. miesto: Samsung Galaxy Buds
 2. miesto: POWER+ WIRELESS CHARGE 8000 MAH
 3. miesto: Creative Outlier Air Sport

Ďalšie články zo série Android Roka | Retro:

9.11.2020

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+