MojAndroid

Viac ako 22-tisíc ľudí rozhodlo o najobľúbenejších smartfónoch na Slovensku. Volili si ich v najväčšej slovenskej ankete Nay Android roka 2017, ktorá v poradí už ôsmy rok po sebe pomohla vybrať tie NAJ zariadenia v šiestich kategóriách. Ankety sa zúčastnil skutočne vysoký počet hlasujúcich, presne 22 158. Výsledky tých najlepších zariadení sme už uverejnili, teraz sa však pozrieme na širší rebríček tých smartfónov a gadgetov, ktoré sa v ňom neobjavili. Teraz vám predstavujeme TOP 5 zariadení z kategórie Inovácia roka.

Náš tip
NAY Android Roka 2017: TOP 5 v kategórii Najlepší pomer cena/výkon

Inovácia roka

Do tejto kategórie patria všetky zariadenia a vychytávky, ktoré prinášajú niečo nové a nevšedné. Nájdete tu všetky atypické novinky od výrobcov, ktorí sa neboja skúsiť niečo úplne nové. Od špeciálnych konštrukcií tabletov, rozšíriteľných modulov až po virtuálnu realitu, ktorá sa z roka na rok stáva čoraz viac populárnejšou.

  1. iRobot Roomba 966
  2. Kirin 970
  3. Samsung POWERbot VR7000M
  4. HTC Vive
  5. Lenovo Gaming Moto Mod

iRobot Roomba 966

Najvyšší rad robotických vysávačov iRobot prináša množstvo skvelých funkcií. Prémiovou funkciou je vSLAM (Visual Simultaneous Localization and Mapping), ktorý pomáha vysávaču k lepšej navigácii po miestnosti a mapovaniu prekážok a zašpinených miest. Vďaka tomu vie presne rozoznať, kde má stráviť koľko času. Je potom efektívnejší, povysáva rýchlejšie a ušetrí batériu na vzdialenejšie miesta. Mapu vysávania si potom môžete pozrieť aj v prepracovanej aplikácii, kde okrem iného nájdete aj celú históriu vysávania spolu s ďalšími nastaveniami a funkciami pre vysávač Roomba 966, ale aj ostatné zariadenia z dielne spoločnosti iRobot.

Náš tip
iRobot Roomba 966: Robot, ktorý za vás povysáva | TEST

Kirin 970

Čip HiSilicon Kirin 970 z dielne spoločnosti Huawei vlani vystrašil aj tých najväčších hráčov na trhu. Ako prvý totiž ponúkol vlastný hardvér pre umelú inteligenciu, čo sprístupnilo celý rad možností pre smartfón Huawei Mate 10 Pro. Ten ponúka napríklad inteligentné rozpoznávanie scény pri fotografovaní či inteligentnú správu batérie, ale aj špeciálny nástroj na živý preklad konverzácie. Okrem toho však ide aj o výkonný procesor postavený na 10nm technológii s 8-jadrovým procesorom a 12-jadrovou grafickou kartou.

Náš tip
Huawei prináša Kirin 970. Procesor s umelou inteligenciou | IFA 2017

Samsung POWERbot VR7000M

Spoločnosť Samsung vlani predstavila novú sériu prémiových robotických vysávačov POWERbot. Model POWERbot VR7000M ponúka všetky funkcie, ktoré by ste očakávali od high-end robotického vysávača a možno aj niečo navyše. Narozdiel od iných robotických vysávačov, Samsung POWERbot VR7000M ponúka obrovský sací výkon. Špinu si tak nezmetá metličkou pod seba, ale ju skutočne vysáva. To oceníte napríklad pri vysávaní kobercov alebo extrémne zašpineného povrchu. So sacím výkonom 20 W ide o skutočného pomocníka, ktorého oceníte v každej domácnosti.

Náš tip
Samsung POWERbot VR7000M: Skutočne inteligentný pomocník | RECENZIA

HTC Vive

Headset s virtuálnou realitou HTC Vive sa stal v poslednom roku jedným z najobľúbenejších zariadení pre využitie plnohodnotnej virtuálnej reality. HTC Vive vídame čoraz častejšie na rôznych podujatiach, kde chcú spoločnosti z rôznych priemyslov prezentovať svoju predstavu využitia VR. HTC Vive tak dokázal svoju všestrannosť, no okrem priemyselného využitia ide stále o skvelé zariadenie na zábavu do domácnosti. S nižšou cenovkou, ktorú zariadenie vlani získalo, tak ide o naozaj zaujímavý produkt.

Náš tip
HTC Vive: Akciová cena 699 € a parádne hráčske tituly

Lenovo Gaming MotoMod

Ekosystém príslušenstva MotoMods pre smartfóny série Moto Z sa vlani rozrástol o veľké množstvo nových modelov. Spomedzi všetkých však najväčšmi vytŕča herný MotoMod, ktorý umožňuje priniesť ovládanie z herných konzol aj na mobilné hry. Vďaka skvelému spracovaniu smartfón presne zapadne do gamepadu. Ten potom ponúka všetky prvky ovládania, na ktoré ste zvyknutí z hernej konzoly vrátane joystickov, triggerov a klasických tlačidiel. Hranie pretekov, FPS či RPG hier tak bude na smartfóne pohodlnejšie ako kedykoľvek pred tým.

Náš tip
TEST Moto Mods – Power Pack, Gamepad, 360° kamera a ďalšie

1.3.2018

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+