MojAndroid

Viac ako 25-tisíc ľudí rozhodlo o najobľúbenejších smartfónoch na Slovensku. Volili si ich v najväčšej slovenskej ankete Nay Android roka 2016, ktorá v poradí už siedmy rok po sebe pomohla vybrať tie NAJ zariadenia v šiestich kategóriách. Ankety sa zúčastnil rekordne veľký počet hlasujúcich, presne 25 142. Výsledky tých najlepších zariadení sme už uverejnili, teraz sa však pozrieme na širší rebríček tých smartfónov a gadgetov, ktoré sa v ňom neobjavili. Predstavujeme vám TOP 5 z kategórie Wearables roka.

Wearables roka

Krkolomný anglický názov označujeme slovenským ekvivalentom “nositeľné zariadenia”. Patria sem inteligentné hodinky, náramky a akékoľvek ďalšie príslušenstvo, ktoré si spravidla pripevňujeme na ruku alebo inú časť tela. Tieto zariadenia často ponúkajú rôzne fitness funkcie, ale v niektorých prípadoch ide o plnohodnotné rozšírenie nášho telefónu.

  1. Samsung Gear S3 Frontier
  2. ASUS ZenWatch 3
  3. Garmin Fenix 3 HR
  4. Vector Watch
  5. Alcatel MoveTime WiFi

Samsung Gear S3 Frontier

Okrem elegantného vzhľadu spĺňajú hodinky Gear S3 štandardy odolnosti voči prachu a vode (stupeň krytia IP68) a ponúkajú odolnosť spĺňajúcu armádne požiadavky. Používateľ s nimi môže prežiť celý deň bez ohľadu na počasie. Prvýkrát v histórii sú hodinky vybavené sklíčkom Corning Gorilla Glass SR+, ktoré je špeciálne určené pre nositeľné zariadenia a vyznačuje sa väčšou odolnosťou voči poškriabaniu a rozbitiu displeja.  Ďalšími unikátnymi prvkami, ktoré odlišujú Gear S3 od predchádzajúcich modelov, sú plnofarebný Always On Display (AOD) a Super AMOLED technológia.  Unikátna otočná luneta Gear S3 bola obohatená o nové funkcie. Bez dotyku obrazovky môžu užívatelia prijať alebo odmietnuť hovor alebo odložiť upozornenia. Ak používatelia nepotrebujú mať svoj smartfón po ruke, môžu ho jednoducho nechať doma. Vstavaná GPS funkcia Gear S3 umožňuje presné sledovanie fitnes aktivity používateľa, zatiaľ čo Alti/barometer a rýchlomer umožňujú sledovať všetko od nadmorskej výšky a atmosférického tlaku až po náhle zmeny počasia, prejdenú vzdialenosť či rýchlosť. Základnú výbavu hodiniek tvorí 2-jadrový procesor, 4GB interná pamäť, 768 MB pamäť RAM, či 1,3-palcový displej s rozlíšením 360 x 360 px. Samsung Gear S3 Frontier môžete v NAY kúpiť za 399€.

Náš tip
Samsung Gear S3 frontier: Hodinky, ktoré dospeli | RECENZIA

569415

Asus ZenWatch 3

Hodinky sú vyrobené z ocele 316L a sú hrubé iba necelých 10 mm. Samozrejme, operačným systémom je aj v tomto prípade Android Wear, vďaka čomu budú môcť používatelia využívať všetky dostupné aplikácie pre túto platformu. Hodinky by mali ponúknuť dva celé dni výdrže na jedno nabitie batérie. Vďaka technológií HyperCharge je zasa možné hodinky dobiť prostredníctvom magnetického nabíjacieho adaptéra na 60 % kapacity batérie v priebehu iba 15 minút. Ostatné špecifikácie zahŕňajú 4GB internej pamäte, 512 MB pamäte RAM, procesor Qualcomm Snapdragon Wear 2100, ako aj veľký 1,39″ displej s rozlíšením 400×400 px.

ASUS ZenWatch 3 2

Garmin Fenix 3 HR

Strieborno-titánové hodinky Garmin Fénix 3 HR už na prvý pohľad zaujmú svojim dizajnom a kvalitným spracovaním. Budú však aj spoľahlivým a nenahraditeľným spoločníkom pri mnohých športových aktivitách. Či už hovoríme o behu, plávaní, lyžovaní, alebo aj počas bežného dňa či spánku. Vyznačujú sa kruhovým displejom s veľkosťou 1,2 palcov a s rozlíšením 218 x 218 px. Vďaka vysokocitlivému GPS/GLONASS prijímaču s novou oceľovou EXO anténou podávajú údaje napríklad o vzdialenosti, tempe/rýchlosti, čase, výške a ďalších hodnotách. V prevádzke vydržia až 6 týždňov, za čo vďačíme líthium-iónovej batérii. Svoj pulz budete mať po celú dobu absolútne pod kontrolou, a to vďaka integrovanému optickému snímaču. Vybavené sú ďalej 3-osým elektromagnetickým kompasom, barometrickým výškomerom, krokomerom a integrovaným teplomerom. Prostredníctvom Bluetooth technológie ich prepojíte so svojim mobilným telefónom. Tieto profesionálne športové hodinky so smart funkciami môžu byť vaše už od 549€ z e-shopu NAY.

Náš tip
Garmin Fénix 3: Hodinky pre plnokrvného športovca | RECENZIA

566511

Vector Watch

Smart hodinky Vector Watch Luna majú intuitívne ovládanie, tracking denných pracovných a voľnočasových aktivít, jedinečný dizajn a až 30-dňovú výdrž batérie. Vďaka diskrétnym a plne nastaviteľným notifikáciám vibráciami nerušia počas pracovných stretnutí a zároveň ponúkajú všetky vymoženosti inteligentných hodiniek. Monitorujú kroky, vzdialenosti, kvalitu spánku aj spálené kalórie. Vďaka použitým materiálom ako zafírové sklíčko a nehrdzavejúca oceľ sú Vector Watch Luna vysoko odolné proti nárazom a sú tiež vodeodolné, a to až do hĺbky 50 m. Sú kompatibilné so všetkými operačnými systémami a s väčšinou smartfónov. Okrem toho, že si na nich zákazníci pohodlne prečítajú SMS správy či e-mail, ponúkajú aj funkcie klasických náramkových hodiniek.

Náš tip
Vector Watch Luna: V znamení Luxusu | RECENZIA

vector-watch-luna-titulka

Alcatel MoveTime WiFi

Hodinky ponúkajú 1,39″ Super AMOLED displej s rozlíšením 400 x 400 pixelov. Vo vnútri poteší pripojenie k Wi-Fi, vďaka čomu budú mať hodinky lepšie možnosti pripojenia. Samozrejme, nechýba Bluetooth v4.0 a ani zabudovaný reproduktor a mikrofón, vďaka čomu môžete uskutočňovať hlasové hovory. Stále ale musí byť pripojený aj smartfón, keďže hodinky nemajú slot na SIM kartu. Na zadnej strane ciferníku sa nachádza klasický merač srdcového tepu, takže na svoje si prídu aj športovci. Zariadenie ale určite zaujme aj svojim dizajnom. Ten je elegantnejší a nepôsobí tak športovo ako pri predchádzajúcej generácii. Okrem toho poteší aj kožený remienok, ktorý je znovu atraktívnejší ako pôvodný gumený.

alcatel-movetime-smartwatch-and-movetime-track-talk-watch-e-150-and-e-90

25.3.2017

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+