MojAndroid

Viac ako 25-tisíc ľudí rozhodlo o najobľúbenejších smartfónoch na Slovensku. Volili si ich v najväčšej slovenskej ankete Nay Android roka 2016, ktorá v poradí už siedmy rok po sebe pomohla vybrať tie NAJ zariadenia v šiestich kategóriách. Ankety sa zúčastnil rekordne veľký počet hlasujúcich, presne 25 142. Výsledky tých najlepších zariadení sme už uverejnili, teraz sa však pozrieme na širší rebríček tých smartfónov a gadgetov, ktoré sa v ňom neobjavili. Predstavujeme vám TOP 5 z kategórie Štýlovka roka.

Inovácia roka

Do tejto kategórie patria všetky zariadenia a vychytávky, ktoré prinášajú niečo nové a nevšedné. Nájdete tu všetky atypické novinky od výrobcov, ktorí sa neboja skúsiť niečo úplne nové. Od špeciálnych konštrukcií tabletov, rozšíriteľných modulov až po virtuálnu realitu, ktorá sa z roka na rok stáva čoraz viac populárnejšou.

  1. 360 fly 4K
  2. Lenovo Yoga Book
  3. Acer Chromebook R11
  4. CAT S60
  5. Oculus Rift

360fly 4K

Horúcou témou tohto roku bola virtuálna realita. Hoci väčšina výrobcov sa sústredí na zariadenia určené na konzumáciu VR obsahu, niektoré spoločnosti prichádzajú s novinkami, ktoré pomáhajú takýto obsah vytvárať. Kamera 360fly 4K je skvelým nástrojom na vytváranie 360° videí, ktoré je ideálne prezerať v zariadení s virtuálnou realitou. V novej verzii ponúka vyššie rozlíšenie a niekoľko ďalších vylepšení. Je vodotesná, odolná voči prachu, má zabudované GPS a gyroskop a je aj odolná voči pádom. Vďaka tomu ide o skvelého spoločníka do terénu, kde je možné zachytiť skutočne originálne 360° video.

Náš tip
Akčná kamera 360fly prichádza so 4K rozlíšením a ďalšími vylepšeniami

4K_360fly HD Camera-Side

Lenovo Yoga Book

Spoločnosť Lenovo bola tento rok skutočne inovatívna a okrem modulov MotoMods musíme v ankete spomenúť aj zaujímavý nový tablet. Lenovo Yoga Book totiž nie je bežným tabletom, ale hybridom medzi tabletom, počítačom a nástrojom na kreslenie. Skladá sa z dvoch častí – klasického panelu s dotykovým displejom a pridaným panelom. ten v základe slúži ako dotyková Halo klávesnica spolu s touchpadom. Tento panel je ale tiež možné používať na písanie stylusom alebo kreslenie, pričom tento vstup je priamo digitalizovaný a ukladaný do počítača. Okrem toho so špeciálnym perom a papierom je možné písať na ploche tabletu tradičnou metódou a aj tieto údaje priamo digitalizovať. Skrátka, ide o zaujímavé zariadenie, ktoré určite má potenciál zaradiť sa medzi najzaujímavejšie inovácie tohto roka.

Náš tip
Lenovo Yoga Book: Tablet, aký tu ešte nebol | RECENZIA

lenovo_yoga_book_klavesnica-recenzia-1

Acer Chromebook R11

Tento rok sa na náš trh dostalo aj niekoľko Chromebookov. Jedným z nich je aj Acer Chromebook R11, ktorý prináša oproti svojim konkurentom hneď niekoľko zaujímavých funkcií. Tou najzaujímavejšou je dotykový displej, ktorý je navyše možné otočiť o 360° a využívať tak počítač ako tablet. To sa zíde najmä v rôznych Android aplikáciách, ktoré sú postupne sprístupňované na nové Chromebooky. Okrem toho počítač ponúka dostatok výkonu v podobe úsporného procesoru Intel Celeron a 4 GB RAM. Batéria sa ale postará o super výdrž na úrovni až 10 hodín. Pri cene na úrovni okolo 300 EUR je to naozaj slušná výbava a ide tak o vhodný počítač na cesty či dlhé prednášky do školy.

Náš tip
Acer Chromebook R11: Konvertibilný a lacný | RECENZIA

Acer Chromebook R11-1

CAT S60

Do kategórie Inovácia roka sa dostal aj jeden smartfón. Tým je CAT S60. Nielenže ide o jedno z najlepšie vybavených zariadení výrobcu, ale telefón ako prvý na svete ponúka zabudovanú termálnu kameru FLIR. Vďaka tej môžete bez problémov rozoznávať teplotu predmetov okolo vás. Okrem toho ale telefón ponúka aj solídne smartfónové parametre, ako aj celý rad rôznych certifikátov odolnosti. Ide tak o ideálny smartfón do náročných podmienok, kde nesklame ani tých najnáročnejších používateľov.

Náš tip
CAT S60 – termokamera je iba čerešničkou na torte | RECENZIA

Cat-S60-recenzia-10

Oculus Rift

Priamou konkurenciou pre HTC Vive a ďalším z najlepších reprezentantov modernej virtuálnej reality je headset Oculus Rift. Ten sa tento rok konečne začal predávať vo svojej finálnej verzii, ktorá ponúka veľké množstvo vylepšení oproti vývojárskym verziám, ktoré ste si v minulosti mohli vyskúšať aj na Android Roadshow. Okuliare ponúkajú množstvo podobných funkcií ako HTC Vive, no aj tu zohráva úlohu iný obsah a možnosti využitia.

oculus-rift-ifixit-0

16.3.2017

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+