MojAndroid

Viac ako 25-tisíc ľudí rozhodlo o najobľúbenejších smartfónoch na Slovensku. Volili si ich v najväčšej slovenskej ankete Nay Android roka 2016, ktorá v poradí už siedmy rok po sebe pomohla vybrať tie NAJ zariadenia v šiestich kategóriách. Ankety sa zúčastnil rekordný počet hlasujúcich, presne 25 142. Výsledky tých najlepších zariadení sme už uverejnili, teraz sa však pozrieme na širší rebríček tých smartfónov a gadgetov, ktoré sa v ňom neobjavili. Teraz vám predstavujeme TOP 5 zariadení z kategórie Ľudový smartfón.

Náš tip
NAY Android Roka 2016: TOP 5 v kategórii TOP Android smartfón

Ľudový smartfón

Tak, ako si výrobcovia konkurujú high-end modelmi, má väčšina spoločností v portfóliu aj dostupnejšie zariadenie. Tie majú potenciál osloviť oveľa širšie spektrum používateľov, keďže sú vďaka nižšej cene výrazne dostupnejšie. V tejto kategórii nájdete tie najlepšie smartfóny s cenou do približne 250 EUR.

TOP 5 v kategórii:

  1. Xiaomi Redmi 3
  2. Samsung Galaxy J3 2016
  3. Lenovo K6
  4. ASUS ZenFone 3 Max
  5. Honor 5X

Xiaomi Redmi 3

Kategóriu Ľudový smartfón uzatvárame modelom Xiaomi Redmi 3. Ten už síce má aj nástupcov, no stále ide o jedno z najzaujímavejších zariadení, ktorému navyše v poslednej dobe výrazne klesla cena. Telefón ponúka 5“ HD displej, výkonný procesor Snapdragon 616 a 2 GB RAM. To ale stačí na výborný chod väčšiny aplikácií. Okrem toho telefón ponúka veľmi slušný 13 MP hlavný fotoaparát a 5 MP prednú kameru. Aj tu nájdeme slot na microSD karty, ktorými je možné rozšíriť 16 GB vnútornú pamäť. Tento model ale zaujme aj obrovskou batériou s kapacitou až 4 100 mAh. Napriek týmto špecifikáciám je cena telefónu v slovenských e-shopoch na úrovni iba 140 EUR.

Xiaomi_Redmi_3_recenzia-2

Náš tip
RECENZIA Xiaomi Redmi 3: Revolúcia v najnižšej triede

Samsung Galaxy J3 2016

Hoci Samsung v posledných rokoch trochu okresal svoje dostupné línie smartfónov, neznamená to, že by lacnejšie zariadenia nepredával. Práve naopak, dostupný Samsung Galaxy J3 2016 je medzi používateľmi veľmi obľúbený. O to sa stará 5“ HD displej, procesor Spreadtrum SC9830, 1,5 GB RAM a 8/16 GB vnútornej pamäte. Ani tu nechýba slot na pamäťové karty, ktoré môžu mať kapacitu až 256 GB. Hlavný fotoaparát má rozlíšenie 8 MP a vpredu sa nachádza aj 5 MP selfie kamera. O dobrú výdrž sa stará batéria s kapacitou 2 600 mAh a pri cene 149 EUR ide o jeden z najlacnejších smartfónov Samsung, ktorý nájdete aj na NAY.sk.

Samsung Galaxy J3 Foto-3_výsledok

Náš tip
Samsung Galaxy J3: Dostupnosť neznamená kompromis| RECENZIA

Lenovo K6

Po úspechu s vlaňajšou líniou K5 prichádza tento rok Lenovo s vydarenými nástupcami. Lenovo K6 je základný model a hlavný reprezentant novej generácie dostupných smartfónov od výrobcu. Ponúka 5“ Full HD displej, procesor Snapdragon 430, 2 GB RAM, 16/32 GB vnútornej pamäte a slot na microSD kartu s kapacitou do 256 GB. Nechýba tu spoľahlivý 13 MP fotoaparát a 8 MP selfie kamera. Batéria s kapacitou 3 000 mAh sa postará o dostatočnú výdrž na jedno nabitie. Toto všetko ponúka Lenovo za vynikajúcu cenu iba 199 EUR a telefón si môžete bez problémov zakúpiť aj v obchode NAY.sk.

lenovo-k6-15_vysledok

Náš tip
Lenovo K6: Stredná trieda, ktorá ide s dobou | RECENZIA

Honor 5X

Jediným smartfónom v kategórii Ľudový smartfón s cenovkou nad 200 EUR je Honor 5X. Je to z toho dôvodu, že napriek mierne vyššej cenovke ide stále o obľúbené zariadenie, ktoré za viac peňazí ponúka oveľa viac muziky. Všetko to začína 5,5“ Full HD displejom s oveľa lepšou hustotou pixelov a krajším zobrazením. Nájdeme tu aj výkonnejší procesor Snapdragon 616 a až 2/3 GB RAM. Vnútorná pamäť má kapacitu 16 GB, no nechýba slot na pamäťové karty s kapacitou až 256 GB. Nájdeme tu aj 13 MP hlavný fotoaparát a 5 MP prednú kameru. O dostatočnú výdrž sa postará batéria s kapacitou 3 000 mAh. Všetko toto môže byť vaše aj vďaka obchodu NAY.sk za iba 209 EUR.

honor_5X-12

Náš tip
RECENZIA Honor 5X – univerzál takmer pre každého

ASUS ZenFone 3 Max

Ďalším priebojníkom vo výdrži je ASUS ZenFone 3 Max. Ten pochádza z atraktívnej línie ZenFone 3, no napriek zaujímavým parametrom a veľkej batérii si zachoval skvelú cenovku. Telefón ponúka 5,2“ HD displej, procesor MediaTek MT6737M, 2/3 GB RAM a 16/32 GB vnútornej pamäte, ktorú je možné rozšíriť microSD kartami o ďalších 256 GB. Telefón ponúka aj obrovskú batériu s kapacitou 4130 mAh, hlavný fotoaparát s rozlíšením 13 MP a 5 MP prednú kameru. Pri nákupe z obchodu NAY.sk môže byť váš už za 199 EUR.

asus-zenfone-3-max-550-550

7.3.2017

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+