MojAndroid

Anketa NAY Android Roka 2016 sa blíži ku svojmu koncu a vy máte posledné dni na to, aby ste sa zapojili do ankety mohli tak vyhrať až 17 cien. Ak ste ešte nezahlasovali za svojho favorita, môžete tak spraviť teraz na stránke AndroidRoka.sk. Svoje šancu na výhru môžete navyše zvýšiť tým, že do ankety pozvete ďalších ľudí. A aby sme vám uľahčili rozhodovanie, pripravili sme si pre vás sériu článkov, kde vám postupne predstavíme jednotlivé kategórie, v ktorých môžete v ankete NAY Android Roka 2016 hlasovať. Dnes vám predstavíme zariadenia z kategórie Inovácia roka!

hlasuj

Inovácia roka

Do tejto kategórie patria všetky zariadenia a vychytávky, ktoré prinášajú niečo nové a nevšedné. Nájdete tu všetky atypické novinky od výrobcov, ktorí sa neboja skúsiť niečo úplne nové. Od špeciálnych konštrukcií tabletov, rozšíriteľných modulov až po virtuálnu realitu, ktorá sa z roka na rok stáva čoraz viac populárnejšou.

360fly 4K

Horúcou témou tohto roku bola virtuálna realita. Hoci väčšina výrobcov sa sústredí na zariadenia určené na konzumáciu VR obsahu, niektoré spoločnosti prichádzajú s novinkami, ktoré pomáhajú takýto obsah vytvárať. Kamera 360fly 4K je skvelým nástrojom na vytváranie 360° videí, ktoré je ideálne prezerať v zariadení s virtuálnou realitou. V novej verzii ponúka vyššie rozlíšenie a niekoľko ďalších vylepšení. Je vodotesná, odolná voči prachu, má zabudované GPS a gyroskop a je aj odolná voči pádom. Vďaka tomu ide o skvelého spoločníka do terénu, kde je možné zachytiť skutočne originálne 360° video.

Náš tip
Akčná kamera 360fly prichádza so 4K rozlíšením a ďalšími vylepšeniami

4K_360fly HD Camera-Side

Acer Chromebook R11

Tento rok sa na náš trh dostalo aj niekoľko Chromebookov. Jedným z nich je aj Acer Chromebook R11, ktorý prináša oproti svojim konkurentom hneď niekoľko zaujímavých funkcií. Tou najzaujímavejšou je dotykový displej, ktorý je navyše možné otočiť o 360° a využívať tak počítač ako tablet. To sa zíde najmä v rôznych Android aplikáciách, ktoré sú postupne sprístupňované na nové Chromebooky. Okrem toho počítač ponúka dostatok výkonu v podobe úsporného procesoru Intel Celeron a 4 GB RAM. Batéria sa ale postará o super výdrž na úrovni až 10 hodín. Pri cene na úrovni okolo 300 EUR je to naozaj slušná výbava a ide tak o vhodný počítač na cesty či dlhé prednášky do školy.

Náš tip
Acer Chromebook R11: Konvertibilný a lacný | RECENZIA

Acer Chromebook R11-1

Alcatel Vision

Množstvo inovácií v technologickom svete bolo tento rok spojených s virtuálnou realitou. Na konferencii IFA 2016 všetkých prekvapila aj spoločnosť Alcatel, ktorá predstavila zaujímavý headset Alcatel Vision. Ten ponúka dvojicu 3,8″ AMOLED displejov, 8-jadrový procesor, 3 GB RAM, 32 GB vnútornej pamäte, Bluetooth, LTE, Wi-Fi a 3000 mAh batériu. Najlepšie na tom je, že headset nie je potrebné spájať s telefónom a ani ho pripájať k počítaču, a tak ide o plne mobilné zariadenie, na ktorom si bez problémov užijete množstvo obsahu pre VR.

Náš tip
Alcatel Vision je jeden z najlepších mobilných VR headsetov na trhu | IFA 2016

Alcatel Vision 1

ASUS VR headset

Svoj vlastný headset pre virtuálnu realitu predstavila aj spoločnosť ASUS. Tá sa vydala tradičnejšou cestou a ASUS VR headset je poháňaný smartfónom. Tým je v tomto prípade nový ASUS ZenFone 3. Headset ale ponúka praktické ovládanie na bočnej strane a aj luxusný a pohodlný kožený remienok, vďaka ktorému bude aj dlhodobejšie používanie zariadenia bezproblémové.

Náš tip
ASUS predstavil svoj vlastný VR headset, poháňať ho bude ZenFone

ASUS VR 2

CAT S60

Do kategórie Inovácia roka sa dostal aj jeden smartfón. Tým je CAT S60. Nielenže ide o jedno z najlepšie vybavených zariadení výrobcu, ale telefón ako prvý na svete ponúka zabudovanú termálnu kameru FLIR. Vďaka tej môžete bez problémov rozoznávať teplotu predmetov okolo vás. Okrem toho ale telefón ponúka aj solídne smartfónové parametre, ako aj celý rad rôznych certifikátov odolnosti. Ide tak o ideálny smartfón do náročných podmienok, kde nesklame ani tých najnáročnejších používateľov.

Náš tip
CAT S60 – termokamera je iba čerešničkou na torte | RECENZIA

Cat-S60-recenzia-10

Creative iRoar

Spomedzi reproduktorov tento rok vyčnieval model Creative iRoar. Ten ponúka ohromujúci zvuk, ale aj množstvo zaujímavých funkcií, na ktoré nie sme v prípade Bluetooth reproduktorov úplne zvyknutí. K dispozícii pre reproduktor je dokovacia stanica iRoar Dock, ktorá súži ako externý subwoofer. Zariadenie iRoar Mic je zasa mikrofónom, ktorý môžete využiť na karaoke na domácich oslavách a zábavách. Okrem toho disponuje reproduktor fantastickým zvukom a širokou škálou možností pripojenia, takže ho využijete skutočne pri akejkoľvek príležitosti.

Náš tip
Creative iRoar: Keď reproduktor dostane prívlastok inteligentný | RECENZIA

Creative-iRoar-4

HTC Vive

Headset HTC Vive je aktuálne jedným z najlepších predstaviteľov sveta virtuálnej reality. Ponúka skvelé funkcie a vynikajúcu úroveň grafiky a ovládania. Najväčšou prednosťou headsetu je ale prepojenie s platformou Steam, kde už teraz nájdete desiatky rôznych titulov pre virtuálnu realitu. Tieto hry a aplikácie ponúkajú skutočne fantastickú úroveň zážitku a nie je vôbec náročné zabudnúť na to, že sa nachádzate iba vo virtuálnej realite. HTC Vive prichádza aj s luxusnou cenovkou, no vzhľadom na ponúkané inovácie ide o odôvodnenú cenu.

Náš tip
HTC Vive: Virtuálna realita, ktorá vás pohltí | RECENZIA

htc vive

Jabra Sport Coach

Obľúbeným vianočným darčekom boli tento rok aj Bluetooth slúchadlá. Model Jabra Sport Coach ponúkajú skvelé vlastnosti najmä pre športovcov, ktorí ocenia kompaktný dizajn a užitočné funkcie. Slúchadlá sú odolné voči vode aj potu, takže sú ideálne pre outdoorových športovcov. Na jedno nabitie vydržia približne 5 a pol hodiny, čo je dostatočne dlhá doba pre väčšinu používateľov. Tí ocenia aj dobre tvarované štuplíky, ktoré nevypadávajú z uší. Slúchadlá majú aj vlastnú aplikáciu a podporu pre NFC, takže bude jednoduché pripojenie aj ovládanie slúchadiel. Jabra Sport Coach patria medzi drahšie slúchadlá, no sú určené pre tých najnáročnejších športovcov, ktorí si tu prídu na svoje.

Náš tip
RECENZIA | Jabra Sport Coach: Bezdrôtové športové slúchadlá

Jabra Sport Coach-4

Lenovo MotoMods

Samostatnou skupinou zariadení tento rok bolo modulárne príslušenstvo pre smartfóny. Tým najzaujímavejším pokusom sú MotoMods od Lenova, ktoré vyzerajú skutočne sľubne aj do budúcna. Moduly fungujú veľmi jednoducho – stačí ich pripojiť k zadnej strane podporovaného telefónu, ktorá obsahuje špeciálne piny pre jednoduché pripojenie. K dispozícii je už teraz niekoľko modulov – špeciálny projektor, reproduktor JBL, fotoaparát Hasseblad či batéria Incipio.

lenovo-moto-z-play-moto-mods-1

Lenovo Yoga Book

Spoločnosť Lenovo bola tento rok skutočne inovatívna a okrem modulov MotoMods musíme v ankete spomenúť aj zaujímavý nový tablet. Lenovo Yoga Book totiž nie je bežným tabletom, ale hybridom medzi tabletom, počítačom a nástrojom na kreslenie. Skladá sa z dvoch častí – klasického panelu s dotykovým displejom a pridaným panelom. ten v základe slúži ako dotyková Halo klávesnica spolu s touchpadom. Tento panel je ale tiež možné používať na písanie stylusom alebo kreslenie, pričom tento vstup je priamo digitalizovaný a ukladaný do počítača. Okrem toho so špeciálnym perom a papierom je možné písať na ploche tabletu tradičnou metódou a aj tieto údaje priamo digitalizovať. Skrátka, ide o zaujímavé zariadenie, ktoré určite má potenciál zaradiť sa medzi najzaujímavejšie inovácie tohto roka.

Náš tip
Lenovo Yoga Book: Tablet, aký tu ešte nebol | RECENZIA

lenovo_yoga_book_klavesnica-recenzia-1

Moduly pre LG G5

S modulárnymi smartfónmi prišla tento rok ako prvá spoločnosť LG. Tá začiatkom roka predstavila smartfón LG G5, ktorý ponúkal vlastný spôsob používania modulov. Vďaka tomu bolo možné telefónu pridať extra batériu či špeciálny modul s manuálnym ovládaním pre fotoaparát, prípadne dodatočný reproduktor pre lepšiu prácu s multimédiami. Spoločnosť LG si vybrala iný typ používania modulov, ktoré sa zasúvajú zo spodnej strany zariadenia.

Náš tip
LG G5: Unikátny VR systém, 360° kamera a ďalšie príslušenstvo | MWC 2016

LG_G5_live-15

Oculus Rift

Priamou konkurenciou pre HTC Vive a ďalším z najlepších reprezentantov modernej virtuálnej reality je headset Oculus Rift. Ten sa tento rok konečne začal predávať vo svojej finálnej verzii, ktorá ponúka veľké množstvo vylepšení oproti vývojárskym verziám, ktoré ste si v minulosti mohli vyskúšať aj na Android Roadshow. Okuliare ponúkajú množstvo podobných funkcií ako HTC Vive, no aj tu zohráva úlohu iný obsah a možnosti využitia.

oculus-rift-ifixit-0

Samsung Gear 360

Posledným adeptom na zisk titulu v kategórii Inovácia roka je kamera Samsung Gear 360. Tá tiež slúži na vytváranie 360° videí, ktoré sú vhodné do okuliarov s virtuálnou realitou. Kamera ale neslúži iba na natáčanie VR videa. Môžete ju využívať na fotografovanie či nahrávanie klasického videa tak, ako s inou akčnou športovou kamerou. Veľkou výhodou kamery je aj prídavná aplikácia pre smartfóny, ktorou sa dá bez problémov ovládať.

Náš tip
Samsung Gear 360: Nie je to iba o 360° videách | RECENZIA

Samsung Gear 360_out

Čo môžete vyhrať?

V ankete NAY Android Roka 2016 môžete vyhrať až sedemnásť cien. Hlavnou cenou je vlajková loď HTC 10, no okrem nej sú v hre aj ďalšie hodnotné ceny. Každý hlasujúci má šancu získať aj Asus ZenFone 3, Huawei P9 Lite, 2x hodinky Garmin VívoActive, ako aj 10x navigáciu Sygic. Všetci tí hlasujúci, ktorí do ankety pozvú aspoň piatich ďalších priateľov alebo známych, budú zaradení aj do žrebovania o smartfón Lenovo Moto Z Play. Ten hlasujúci, ktorý pozve do ankety najviac známych, automaticky vyhrá smartfón Lenovo K6.

hlasuj

Partneri ankety

Generálny partner ankety:

nay-logo-2016

Súťaž NAY Android Roka 2016 vznikla aj za podpory týchto partnerov:

partneri

27.12.2016

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+